Όλα τα ΣπορΡοή Ειδήσεων

Πρόκριση για τον Αρη Αιτωλικού στον επόμενο γύρο του Κυπέλλου της Ε.Π.Σ. Αιτωλοακαρνανίας

Ο Αρης Αιτωλικού προκρίθηκε στον επόμενο γύρο του Κυπέλλου της Ε.Π.Σ. Αιτωλοακαρνανίας

Σε παιχνίδι που διεξήχθη χθες Τετάρτη 26 Ιανουαρίου 2022 το μεσημέρι, επικράτησε με σκορ 3-2 της Α.Ε. Ευηνοχωρίου στο Ενώσιακο Γήπεδο Μεσολογγίου «Θεόδωρος Πασσιόπουλος».

Ο Αρης Αιτωλικού θα πάρει προβάδισμα στο σκορ στο 17′ με γκολ του Ζέρβα Νεκτ., η Α.Ε. Ευηνοχωρίου θα ισοφαρίσει σε1-1 στο 22′ με τον Κουτσοσπύρο Αγγ., στο 38′ ο Φράγκος Λάζαρος θα δώσει και πάλι το προβάδισμα στο Αρη, σημειώνοντας το 2-1 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.
Στο β’ ημίχρονο και στο 54′ η Α.Ε. Ευηνοχωρίου θα ισοφαρίσει σε 2-2 με τον Πιστιόλη Κ., στο 73′ ο Πασπαλιάρης Σώζων με γκολ θα διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα 3-2, δίνοντας συνάμα και την πρόκριση στην ομάδα του Αιτωλικού.

Αξίζει να σημειωθεί ότι οι ομάδες που έχει αποκλείσει ο ΑΡΗΣ ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ στο Κύπελλο της Ε.Π.Σ. Αιτωλ/νίας, Α.Ε. Αγίου Δημητρίου (α’ φάση) και Α.Ε. Ευηνοχωρίου (β’ φάση) αγωνίζονται στο πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας.

Ορθιοι από αριστερά : Φράγκος Λάζαρος, Τσαπόκος Μίλτος, Κάκκος Γιώργος, Πασπαλιάρης Σώζων, Κοντός Γιάννης, Σκαρμούτσος Κώστας.
Καθιστοι από αριστερά : Καβαλιέρης Νίκος, Ζέρβας Νεκτάριος, Φούντας Δημήτρης, Χουλιαράς Νίκος, Διαμαντόπουλος Γρηγόρης.

Αλλαγές : Φράγκος Αναστάσιος, Ξύστρας Ιωάννης, Ράπτης Αθανάσιος, Καλογήρου Αποστόλης, Βίβας Βασίλης.
Αποστολή : Κτιστόπουλος Γιώργος, Κούρτης Αλέξιος, Βασόπουλος Γρηγόρης.