Όλα τα ΣπορΡοή Ειδήσεων

Κηφισιά – ΠΑΣ Γιάννινα 4-2: Σπουδαία νίκη για τους Κηφισιώτες στο ντέρμπι ουραγών της Super League

Με μία ματσάρα ξεκίνησε η 14η αγωνιστική της Super League 1, αφού η Κηφισιά χρειάστηκε τέσσερα γκολ για να πάρει τη νίκη με 4-2 επί του ΠΑΣ Γιάννινα, στο ντέρμπι των ουραγών της βαθμολογίας.

Στο ντεμπούτο του Ντέιβιντ Νίλσεν στον πάγκο της, η Κηφισιά κατάφερε να πανηγυρίσει το μόλις δεύτερο “τρίποντό” της στη σεζόν, επικρατώντας του ΠΑΣ Γιάννινα και αφήνοντας τον πίσω της, στην τελευταία θέση της Super League 1.

Το παιχνίδι ήταν συγκλονιστικό στο ξεκίνημα, με δύο γκολ για κάθε ομάδα στο πρώτο 25λεπτο του αγώνα. Ο Οζέγκοβιτς άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους μόλις στο 6ο λεπτό της αναμέτρησης, με τον Ροσέρο να ισοφαρίζει στο 10′, για να… επαναληφθεί το σκηνικό με τον Μπαρμπόσα στον 11′ και τον Παντελάκη στο 23′ του παιχνιδιού.

Οι Κηφισιώτες βρήκαν όμως και τρίτο γκολ πριν το ημίχρονο, με τον Λόικ στο 34′ και έδωσαν πανηγυρικό τόνο στη νίκη τους, με τον Οζέγκοβιτς να πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του γκολ για το 4-2 στις καθυστερήσεις.