Uncategorized

Γ΄ Εθνική: Ήττα στην Κόρινθο για την ΑΕ Μεσολογγίου

Την ήττα με σκορ 2-0 γνώρισε η ΑΕΜ το μεσημέρι της Κυριακής στην Κόρινθο από την ομώνυμη ομάδα του ΠΑΣ Κορίνθου στα πλαίσια της 14ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ΄Εθνικής.

Ο προπονητής της ΑΕΜ Βασίλης Παστρωμάς ξεκίνησε το παιχνίδι με αρκετές αλλαγές στο αρχικό σχήμα, δίνοντας χρόνο συμμετοχής και σε αρκετούς νεαρούς ποδοσφαιριστές.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ με το καλημέρα, με αυτογκόλ του Μανέτα μόλις στο δεύτερο λεπτό 1-0, για να έρθει δέκα λεπτά πριν την συμπλήρωση των ενενήντα ο Παπουλής να διαμόρφωση του τελικό 2-0.

Η γηπεδούχοι μετά την σημερινή νίκη και σε συνδυασμό μετά υπόλοιπα αποτελέσματα σκαρφάλωσε στην πρώτη θέση με 30 βαθμούς, με την ομάδα του Μεσολογγίου να παραμένει ουραγός με 2 βαθμούς.

Επόμενο παιχνίδι για την ομάδα του Μεσολογγίου την προσεχή Κυριακή 17/11 εντός έδρας με την ομάδα της Εράνης Φιλιατρών.

Διαιτητές: Κωνσταντινίδης, Θωμόπουλος, Παπαδόπουλος (Δυτικής Αττικής)

ΠΑΣ Κορίνθου (Αντριάν Μπαρμπολούτσι): Τριαντάφυλλος, Αργυρόπουλος, Νικολάου, Καλούσης, Παπαχρήστος, Χαλάτσης (65΄Μερκούρης), Αναστασόπουλος, Παπουλής (90΄Γεωργίου), Δερμιτζάκης, Ζαχαράκης (68΄Παπανικολάου), Ροχάνο.

ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ (Βασίλης Παστρωμάς): Μάντης, Γαβριήλ, Κάκκος, Μανέτας, Μπαλαμπάνης, Παναγιωτίδης (75΄Μούτσι), Κακιώνης, Χαλαζιάς (60΄Γκασούκας), Νικολόπουλος (60΄Κράνης), Πλαστήρας (75΄Μιχαλόπουλος), Βαρούχος Κ. (λ.τ 26΄Κουφός).