Uncategorized

Η βαθμολογία των playouts μετά το τέλος της 4ης αγωνιστικής

Δείτε πώς διαμορφώθηκε η βαθμολογία των playouts της Stoiximan Super League, μετά την ολοκλήρωση της 4ης αγωνιστικής.

Ολοκληρώθηκε η 4η αγωνιστική των playouts της Stoiximan Super League, με τον Παναιτωλικό να παίρνει πολύ σημαντικό διπλό, επικρατώντας 1-0 της Κηφισιάς. Καταδικαστική ήττα για τον ΠΑΣ Γιάννινα με 1-0 από τον Αστέρα.

Στα άλλα παιχνίδια της ημέρας, ο Πανσερραϊκός και ο ΟΦΗ ήρθαν ισόπαλοι 2-2, ενώ με το ίδιο σκορ τελείωσε η αναμέτρηση μεταξύ του Βόλου και του Ατρομήτου.

Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής
Πανσερραϊκός – ΟΦΗ 2-2
Βόλος – Ατρόμητος 2-2
ΠΑΣ Γιάννινα – Αστέρας 0-1
Κηφισιά – Παναιτωλικός 0-1
Τα κριτήρια κατάταξης σε περίπτωση ισοβαθμίας ομάδων στα playouts

Σε περίπτωση που προκύπτει ισοβαθμία ομάδων στα playouts, τότε για τις ομάδες που ισοβαθμούν τα κριτήρια κατάταξης, κατά σειρά, είναι τα εξής:

vathmologia
Το σύνολο των βαθμών που συγκέντρωσε η καθεμιά σε όλους τους μεταξύ τους αγώνες στη Stoiximan Super League (κατά την κανονική περίοδο και τα playoffs αθροιστικά, δηλαδή στα τέσσερα ματς που τέθηκαν αντιμέτωπες οι ομάδες στο πρωτάθλημα).
Τη διαφορά τερμάτων που έχει η κάθε ομάδα μεταξύ των εκ νέου ισοβαθμούντων συλλόγων σε όλους τους μεταξύ τους αγώνες του πρωταθλήματος (κατά την κανονική περίοδο και τα playoffs αθροιστικά).
Τη θέση που κατέλαβε η κάθε ομάδα μεταξύ των εκ νέου ισοβαθμούντων ομάδων στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος.