Ελλάδα – Νησιά Φερόε 3-0: Άνετη νίκη για την Εθνική Ελπίδων

Αλλαγή ο Μπελεβώνης

Η Εθνική Ελλάδας των Ελπίδων νίκησε εύκολα με 3-0 τα Νησιά Φερόε στη Ριζούπολη και ανέβηκε στη δεύτερη θέση του 7ου ομίλου των προκριματικών του Euro U21.

Με τον Χρήστο Τζόλη να βρίσκει για τρίτο σερί παιχνίδι δίχτυα, πετυχαίνοντας το πρώτο γκολ για την Εθνική Ελπίδων στο 5′, η “γαλανόλευκη” δεν δυσκολεύτηκε στη συνέχεια να “καθαρίσει” το ματς, με πρωταγωνιστή τον Γιώργο Κούτσια.

Ο επιθετικός των Σικάγο Φάιρ σκόραρε για το 2-0 στο 51ο λεπτό της αναμέτρησης και έδωσε την ασίστ για το τρίτο γκολ της Εθνικής Ελπίδων με τον Ζουγλή, έξι λεπτά αργότερα.