Ά ΕΣΚΑΒΔΕ: Η ΓΕΑ κέρδισε (55-46) τον Κρόνο Αγρινίου

Σε μια κακή ποιοτικά αλλά πολύ δυνατή αναμέτρηση η Γ.Ε. Αγρινίου πήρε την νίκη από τον Κρόνο με 55-46. Οι τυπικά φιλοξενούμενοι μετά το 15-13 του πρώτου δεκαλέπτου κατάφεραν να προηγηθούν με 23-27 στο ημίχρονο. Οι παίκτες της ΓΕΑ αντέδρασαν με πολύ καλή άμυνα γύρισαν το -4 και προηγήθηκαν στο τριακοστό λεπτό με 38-34.

Στα τελευταία δέκα λεπτά η ΓΕΑ πήρε μια διαφορά δέκα πόντων 44-34. Στο τέλος της αναμέτρησης ο Κατερινόπουλος με δυο τρίποντα μειώνει την διαφορά στο -5 (51-46) αλλά η ΓΕΑ κρατάει την υπέρ της διαφορά και τελειώνει το παιχνίδι με 55-46. Απο τους νικητές ο Τασόπουλος σημείωσε 26 πόντους με τους είκοσι να είναι στο δεύτερο ημίχρονο ενώ ο Σταμούλης είχε 12 και ο Τσέπας 9. Απο τον Κρόνο ο Δημήτρης Παπαθανασόπουλος ειχε 14 και ο Κόκκιος 10.

Διαιτητές: Δάλλας- Γκούμας

Δεκάλεπτα:15-13 Β:8-14 Γ:15-7 Δ:17-12

Γ.Ε. Αγρινίου (Σταμουλάκης): Τασόπουλος 26(1), Πολύζος, Καραγιάννης, Τραγουδάρας, Σαλαγιάννης, Κάκος 3(1), Σταμούλης 12, Κωσταπαππάς 5(1), Καλαμπαλίκης, Τσέπας 9, Σκορδόπουλος

Κρόνος Αγρινίου (Παπαθανασόπουλος- Μπουρνάζος): Κόκκιος 10, Παπαθανασόπουλος Δ. 14, Παπαθανασόπουλος Α, Πάγιας, Μαυροφρύδης, Παπαθανασόπουλος Γ 9, Τσιλίκης, Κατερινόπουλος 6(2), Μπουρνάζος 5, Γκρίζης 2, Τσέπας