Β’ Εθνική Μπάσκετ: Πρώτη εκτός έδρας νίκη του 2019 για τον ΑΟ Αγρινίου στη ΧΑΝΘ

Την πρώτη του εκτός έδρας νίκη για το 2019 πέτυχε σήμερα το απόγευμα εκτός έδρας ο ΑΟ Αγρινίου, με σκορ 68-80 επί της ΧΑΝΘ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ, ενώ στο δεύτερο η ομάδα μας πήρε προβάδισμα και στο ημίχρονο προηγήθηκε με 38 – 26.

Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν στο τρίτο δεκάλεπτο και στο 30ο λεπτό προηγήθηκαν με διαφορά 2 πόντων. Στο τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα μας κυριάρχησε και με επιμέρους σκορ 26 – 12 έφτασε στη νίκη με το τελικό +12.

Δεκάλεπτα: 17 – 16, 9 – 22, 30 – 16, 12 – 26.

Διαιτητές: Ντούρας – Μπακάλης.

ΧΑΝΘ (Γιώργος Ζαφειρούδης): Ντίνος 4, Χονδρόπουλος 15(4), Παπαδόπουλος 3, Ζαφειρούδης 7(2), Γεωργάκης 12, Πέτροβιτς 14, Δεληγιώργης 9(1), Βλαγκόγιας 4.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 25(2), Μπερερής, Μιχάλογλου 17, Καπινιάρης 7, Χρήστου, Τσατάς, Σταμούλης 6(2), Γκρέκας 10(1), Μήτσου 8(2), Ψαράς 3, Σαρρής 4, Σταμίρης.