Όλα τα Σπορ

Β’ κατηγορία ΕΠΣΑ: Πρωταθλήτρια χειμώνα η Αναγέννηση Θέρμου

spo-anagennisithermou2015Τον άτυπο τίτλο της πρωταθλήτριας χειμώνα στον Α’ Όμιλο της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας, κατέκτησε η Αναγέννηση Θέρμου, που κέρδισε με 4 – 0 τον Γ.Ο. Μεσολόγγι και εκμεταλλεύτηκε την ήττα της Α.Ε. Παλαιοπαναγιάς από τον Α.Ο. Λυγιά.

Η ομάδα του Τάκη Τσιάκαλου έφτασε τους 31 βαθμούς με την ολοκλήρωση του πρώτου γύρου αφήνοντας τρεις βαθμούς πίσω τη δεύτερη Α.Ε. Παλαιοπαναγιάς. Από την άλλη πλευρά η ομάδα του Μεσολογγίου, που είχε μόλις 11 παίκτες στην αποστολή του σημερινού αγώνα, έμεινε στη 13η θέση με 4 βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι πήραν από νωρίς τα ηνία του αγώνα και προηγήθηκαν στο 10ο λεπτό με τον Κώστα Ζαπαντιώτη. Ένα λεπτό πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου ο Κούκος έδωσε σαφές προβάδισμα στην Αναγέννηση κάνοντας το 2 – 0. Στο δεύτερο ημίχρονο ανέλαβε δράση ο Στρατόπουλος που με δύο τέρματα διαμόρφωσε το τελικό 4 – 0.
Την πρώτη τους επίσημη εμφάνιση με την Αναγέννηση πραγματοποίησαν οι νεοαποκτηθέντες Μπλέτσας, Παπαδόπουλος και Κώης.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΘΕΡΜΟΥ (Τάκης Τσιάκαλος): Τσιάκαλος Θ., Καλιακμάνης (46΄ Μπίστας), Κώης, Ξανθόπουλος, Πολύζος, Μπλέτσας, Παπαδόπουλος, Κούκος (46΄ Παπαθανάσης), Μαραγιάννης Β., Ζαπαντιώτης (56΄ Γεωργίου), Στρατόπουλος.

Γ.Ο. ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ: Αντωνόπουλος, Ρήγας, Παπάς, Κουφός, Μούκας, Ακρίδας, Τάσσος, Ρόμπολας, Οικονομόπουλος, Ακρίδας, Κυρεπάνης.