Β’ ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας: «Τρίποντο» για την Αναγέννηση Στάνου κόντρα στον Ίναχο

Την ήττα γνώρισε ο Ίναχος Βάλτου από την Αναγέννηση Στάνου με 3-0 στην 3η αγωνιστική του Β’ Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας.

Η Αναγέννηση Στάντου έμεινε από νωρίς με δέκα παίκτες μετά την αποβολή του Θώμου ο οποίος τιμωρήθηκε με κόκκινη κάρτα για την ανατροπή του Ασβεστόπουλου έξω από την περιοχή.

eps aitoloakarnanias anagennisi stanou inaxos valtou (2)

Στην εκτέλεση φάουλ του Χρήστου Αυγέρη η μπάλα στο 20ο λεπτό, σταμάτησε στο κάθετο δοκάρι της εστίας του Λασπίτη, μια καθοριστική φάση για την εξέλιξη της αναμέτρησης.

Στην αμέσως επόμενη φάση σε αντεπίθεση ο Μακρυπίδης άνοιξε το σκορ για την Αναγέννηση Στάνου στο 21′.

eps aitoloakarnanias anagennisi stanou inaxos valtou (3)

Αν και με αριθμητικό μειονέκτημα οι γηπεδούχοι σημείωσαν διπλασίασα τα τέρματα τους με τον Γώγα στο 47′ ενώ ο ίδιος ποδοσφαιριστής σημείωσε και δεύτερο προσωπικό τέρμα στο 82′ σφραγίζοντας το τελικό 3-0.

Κατά τη διάρκεια της αναμέτρησης ο Ίναχος Βάλτου δεν εκμεταλλεύτηκε το γεγονός ότι έπαιζε με παίκτη παραπάνω για πάνω από 70 λεπτά, με τους γηπεδούχους να στέκονται καλύτερα και δίκαια να επικρατούν.

eps aitoloakarnanias anagennisi stanou inaxos valtou (4)

Διαιτητές: Ασημάκης, Κοσυφαρίνη, Κουτρομάνος

Οι ενδεκάδες

Αναγέννηση Στάνου (Κώστας Λιανός): Λασπίτης, Σκυλογιάννης, Μαραγκός, Θώμος, Μακρυπίδης, Τζαχρήστας (85′ Καρακώστας), Καραπάνος, Ελευθερίου, Μηλιάς, Γώγα © , Καβαλλάρης

ΑΟ Ίναχος Βάλτου (Δημήτρης Χήρας): Σουφλάκης, Ντούβαλης, Αυγέρης Ευθ. (75′ Μαργαρίτης) , Καπετανάκης, Μπισμπίκης, Ασβεστόπουλος, Βελέντζας, Ρουστεμάι, Αντωνόπουλος, Αυγέρης Χρ. ©, Μπούρος (62′ Μαργαρίτης Α.)