Συνέντευξη τύπου προπονητών και παιχτών

Με την διαιτησία τα είχε ο προπονητής της Παναχαϊκής κ . Φυντάνης, ενώ στα λάθη της ομάδας που μετέτρεψαν τον θρίαμβο σε αγχωτική νίκη αναφέρθηκε ο Χάβος. Τι είπαν οι Βασιλαντωνόπουλος και Κούσας

Μάκης Χάβος (Παναιτωλικός) “Είμαι ιδιαίτερα στενοχωρημένος γιατί ένα παιχνίδι το οποίο θα μπορούσαμε να το μετατρέψουμε σε θρίαμβο έγινε αγχωτική νίκη. Είχαμε τάσεις αυτοκαταστροφής και πήγαμε να βγάλουμε  τα μάτια μόνοι μας. Στο πρώτο ημίχρονο και ιδιαίτερα στην πρώτη μισή ώρα κάναμε το καλύτερο παιχνίδι μας στο Αγρίνιο και θα μπορούσαμε να είχαμε πετύχει περισσότερα γκολ. Μας επηρέασε αρκετά το γκολ λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Υπήρξαν αρκετά λάθη και πρέπει να τα δούμε και να τα διορθώσουμε. Είναι πιο εύκολο να βλέπουμε τα λάθη μας μετά από νίκες και όχι μετά από ήττες . Ευχαριστούμε τον κόσμο για την συμπαράστασή του. Πιστεύω ότι σε μεγάλο βαθμό τον ικανοποιήσαμε με την εμφάνισή μας. ο στόχος μας είναι γνωστός και πάνω από όλα μπαίνει το συμφέρον της ομάδας. Κάτω το κεφάλι και αρκετή δουλειά. Στο σημείο που έχουμε φτάσει τα λάθη δεν συγχωρούνται.”

Γιώργος Κούσας (παίχτης Παναιτωλικού) “Ξεκινήσαμε πολύ καλά τον αγώνα. Είμαστε ενθουσιασμένοι από την συμπαράσταση του κόσμου. Χαλαρώσαμε όμως στην επανάληψη και δυσκόλεψε ο αγώνας για μας. Δεν θα ξαναγινούν τα λάθη που έγιναν. Σε κάθε αγώνα παίζουμε για την νίκη. Θα τα διεκδικήσουμε όλα.”

Ηλίας Φυντάνης (προπονητής Παναχαϊκής )” Ήρθαμε να αντιμετωπίσουμε μια πολύ καλή ομάδα. Δουλέψαμε γι΄αυτό το παιχνίδι, όμως δεν είχαμε προετοιμαστεί να αντιμετωπίσουμε 14 αντιπάλους. Υπάρχει αλλοίωση αποτελέσματος από τον διαιτητή καθώς δεν υπάρχει πέναλτι υπέρ του Παναιτωλικού, ενώ στο 4-2 δεν μας δόθηκε καθαρό πέναλτι. Πετύχαμε τρία γκολ μέσα στον Παναιτωλικό και δεν πήραμε τίποτα. Θα μπορούσαμε να είχαμε ισοφαρίσει με το σουτ του Βάντερσον σε 4-4. Στο πρώτο ημίχρονο ο Παναιτωλικός ήταν καλύτερος, αλλά εμείς του δώσαμε με προσωπικά λάθη τα γκολ που έβαλε. Στην επανάληψη βγαίναμε στην κόντρα και απειλήσαμε με τις ευκαιρίες που δημιουργήσαμε. Καλή συνέχεια στον Παναιτωλικό, η Παναχαϊκή είναι μεγάλη ομάδα και χτυπά όλα τα παιχνίδι. “

Σταύρος Βασιλαντωνόπουλος (παίχτης  Παναχαϊκής) ” Έγινε ένα πολύ καλό ματς  και εμείς δεν πήγαμε καλά στον αγώνα. Βρεθήκαμε νωρίς πίσω στο σκορ, αλλά στην επανάληψη αντιδράσαμε. Πετύχαμε τρία γκολ χωρίς να πάρουμε ούτε ένα βαθμό. Θα μπορούσαμε να ισοφαρίσουμε. Η Παναχαϊκή ήταν πολύ καλή. Δεν θα χαριστεί σε κανέναν.
Την συνέντευξη τύπου παρακολούθησε και ο μεγαλομέτοχος της Παναχαϊκής κ. Αλέξανδρος Κούγιας ο οποίος off the record είπε: ” θα προσπαθήσουμε να ξαναφτιάξουμε μεγάλη την Παναχαϊκή”.