Super League 2: Σημαντική νίκη για τον Τηλυκράτη, 2-0 τον ΠΑΟ Β΄ στο Αγρίνιο

Όλα τα αποτελέσματα της 21ης και προτελευταίας αγωνιστικής του Νοτίου Ομίλου της SL2.

Νίκη – οξυγόνο και ελπίδες παραμονής για τον ουραγό Τηλυκράτη Λευκάδας με το 2-0 επί του Παναθηναϊκού Β’, στο γήπεδο του Παναιτωλικού στο Αγρίνιο.

Τεράστιο «τρίποντο» για τον Τηλυκράτη στη μάχη που δίνει για την παραμονή του στην Super League 2. Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ντοναλντόνι, η ομάδα από τη Λευκάδα επικράτησε του Παναθηναϊκού Β’ με 2-0 στο Αγρίνιο και αναγέννησε τις ελπίδες για την παραμονή της στο πρωτάθλημα της Super League 2, με την τελευταία αγωνιστική να αναμένεται να εξελιχθεί σε «θρίλερ».

Ο Ντοναλντόνι έδωσε τη λύση για τους γηπεδούχους στα τελευταία λεπτά του πρώτου μέρους, με δύο γκολ μέσα σε δύο λεπτά.

Πρώτα άνοιξε το σκορ στο 42ο λεπτό και δύο λεπτά αργότερα έδωσε αέρα δύο τερμάτων στον Τηλυκράτη που έφτασε σε μια νίκη ανάσα. Για τους «πράσινους» χάθηκε η ευκαιρία να… ξεμπλέξουν οριστικά από τον φόβο της τελευταίας θέσης.

Τηλυκράτης (Γκέκας): Παρδαλός, Ρίζος, Γιαννιώτης, Χατζητερζόγλου, Ζδράβος, Μπελεβώνης, Σπανουδάκης, Ντοναλντόνι, Τέρζι, Φοφανά, Νιφορόπουλος.

Παναθηναϊκός Β (Αντωνίου): Ξενόπουλος, Σιδεράς, Αθανασακόπουλος, Μαρτίνης, Κάτρης, Καλοσκάμης, Κυριόπουλος, Σαρδέλης, Λάμψιας, Φρόκου, Μπιλάλ.