Όλα τα Σπορ

Σπουδαία νίκη του Κ. Σταμούλη της ΓΕΑ στο 5ο Φιλίππειο Δρόμο

spo-stamoulis1Μεγάλη επιτυχία σημείωσε ο αθλητής της ΓΕΑ Κώστας Σταμούλης στον 5ο Φιλίππειο Δρόμο απόστασης 14.600μ.  που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 11 Δεκεμβρίου στη Βέροια. Η εκκίνηση  έγινε από τους Βασιλικούς Τάφους στον αρχαιολογικό χώρο της Βεργίνας , περνούσε από το Φράγμα του Αλιάκμονα και ο τερματισμός ήταν μπροστά στο Δημαρχείο της Βέροιας.

spo-stamoulis2Ο αθλητής του Μπάμπη Ποσονίδη έκανε νέο ρεκόρ διαδρομής με 49΄13΄΄ και έδειξε ότι βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση ενόψει της νέας αγωνιστικής χρονιάς. Στον ίδιο αγώνα έτρεξε και η Γεωργία Σταμούλη , η οποία τερμάτισε στην 5η  θέση των γυναικών. Στον αγώνα συμμετείχαν 900 αθλητές και αθλήτριες από όλη την Ελλάδα και έχει καθιερωθεί σε ένα από τους καλύτερους αγώνες. Διοργανωτές ήταν ο Σύλλογος Δρομέων Βέροιας και το Αθλητικό τμήμα Κ.Α.Π.Α.  Δήμου Βέροιας.