Σώθηκε τελικά ο ΑΟ Κανδήλας!

spo-kandilaTα 11΄ λεπτά που έμεναν από το προηγούμενο παιχνίδι που είχε διακοπεί και ενώ το σκορ ήταν 2-2, η Κανδήλα και ο Ακαρνανικός, αγωνίστηκαν σήμερα τα απόγευμα Κυριακή στο γήπεδο της Κανδήλας, με πολλή αστυνομία και δεν κατάφεραν να σημειώσουν γκολ.
Έτσι με το σκορ του πρώτου Αγώνα ο ΑΟ Κανδήλας παραμένει στη Β΄ κατηγορία του νομού ενώ αντίστοιχα  ο ιστορικός Ακαρνανικός Φυτειών υποβιβάζεται στη τελευταία κατηγορία.
Στα του ματς… O ΑΟ Κανδήλας μπήκε με πολλά δύναμη και ενθουσιασμό και μόλις στο 1΄ λεπτό είχε δοκάρι. Στα υπόλοιπα λεπτά ο Ακαρνανικός ο οποίος ήθελε απεγνωσμένα τη νίκη, ισορρόπησε το παιγνίδι όμως τα νέα παιδιά φορτωμένα με άγχος δεν μπόρεσαν να γίνουν ιδιαίτερα απειλητικοί στα καρέ της Κανδήλας.
Έτσι λοιπόν αφού παίχτηκε παιγνίδι κέντρου ο ΑΟ Κανδήλας με την ισοπαλία 2-2 παρέμεινε στη Β΄ Κατηγορία και υποβιβάστηκε ο Ακαρνανικός.