Ροή Ειδήσεων

Σερβια-Ελβετία 2-3: Ματσάρα με διπλή ανατροπή και πρόκριση για τους Ελβετούς (video)

Αν και είδε τη Σερβία να της γυρίζει το ματς μέσα σε εννιά λεπτά, η Ελβετία δεν θόλωσε και πήρε τη νίκη – ανατροπή 3-2 που την έστειλε στην επόμενη φάση του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Πρόκειται για έναν αγώνα που κινήθηκε σε μορφή καρδιογραφήματος με πέντε γκολ, ανατροπές, συνεχείς αλλαγές στο σκορ και στη βαθμολογία!
Σερβία και Ελβετία έδωσαν μάχη τελικής πτώσης στο «Stadium 974» της Ντόχα, όμως στο φινάλε χαμογέλασε μόνο μια…

Οι Ελβετοί που με πλουραλισμό στην επιθετική γραμμή και ψυχή πολεμιστή δεν αγχώθηκαν από το… χουνέρι – ανατροπή που έπαθαν μέσα σε εννιά λεπτά, γύρισαν το ματς στις αρχές του β΄μέρους και με αγχώδη τρόπο πήραν τη νίκη 3-2 που τους έστειλε στις «16» καλύτερες ομάδες του Παγκοσμίου Κυπέλλου με αντίπαλο την Πορτογαλία.