ΑθλητισμόςΡοή Ειδήσεων

Ρίχνονται στη «μάχη» του Κυπέλλου Παναγρινιακός, Ναυπακτιακός και Αμβρακικός

Ρίχνονται στη «μάχη» του Κυπέλλου Ελλάδας το προσεχές Σαββατοκύριακο οι ομάδες της Αιτωλοακαρνανίας, Παναγρινιακός, Ναυπακτιακός και Αμβρακικός.

Ειδικότερα, και οι τρεις ομάδες αγωνίζονται την Κυριακή στις 17:00 μ.μ. Ο Παναγριανιακός αντιμετωπίζει εντός έδρας τον Ηρακλή Λάρισας, ενώ ο Ναυπακτιακός Αστέρας αντιμετωπίζει ομοίως εντός έδρας τον Τηλυκράτη.

Ο Αμβρακικός Λουτρού δίνει εκτός έδρας αγώνα στην έδρα του ΑΟ Υπάτου.

Την αναμέτρηση του Παναγρινιακού διευθύνει ο Αλέξανδρος Φωκάς (Αχαΐας). Το παιχνίδι του Ναυπακτιακού Αστέρα με τον Τηλυκράτη Λευκάδας θα σφυρίξει ο Λεωνίδας Τζόβας (Ηπείρου) ενώ στην αναμέτρηση της Θήβας μεταξύ ΑΟ Υπάτου και Αμβρακικού θα σφυρίξει ο Γιώργος Φωστέρης (Αν. Αττικής).

Το πρόγραμμα

28/08/2021

17:00 μ.μ.

ΑΕ Λευκίμμης – Ατρόμητος Παλαμά
Κοζάνη ΦΣ – Δήμητρα Ευξεινούπολης
ΑΟ Πόρου – Αίας Σαλαμίνας
Αγιος Νικόλαος – Κυανούς Αστήρ Βάρης

29/08/2021

17:00 μ.μ.

ΑΕ Νεάπολης – Αήττητος Σπάτων
Προοδευτική – Σαντορίνη
Πανιώνιος – Αταλάντη (Ο ΑΓΩΝΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΔΙΕΞΑΧΘΕΙ)
Ναυπακτιακός Αστέρας – Τηλυκράτης Α.Ο.
ΑΟ Υπάτου – Αμβρακικός Λουτρού
Ερμής Μελιγούς – Φοίνικας Ν. Επιδαύρου
Άρης Σκάλας ΑΠΣ – Ερμιονίδα
Διαγόρας Βραχνέικων – Ζάκυνθος 1961 ΑΠΣ (Ο ΑΓΩΝΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΔΙΕΞΑΧΘΕΙ)
ΑΟ Νέας Αρτάκης – ΠΑΟ Βάρδας
Ηλιούπολη ΓΣ – Αίας Γαστούνης
ΑΠΟ Φωστήρ – Παναχαϊκή
Ποσειδών Μηχανιώνας – Απόλλων Παραλιμνίου
Απόλλων Καλαμαριάς – Μακεδονικός (Ο ΑΓΩΝΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΔΙΕΞΑΧΘΕΙ)
Εδεσσαϊκός – Εθνικός Κεραμιδίου
Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας ΑΟ – Ηρακλής Αμπελοκήπων
Ένωση Άνθειας Αριστείνου – Θερμαϊκός Θέρμης
Ορφέας Puma Ξάνθης – Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου
ΑΣ Γιαννιτσά – Άρης Αβάτου
Εθνικός Σοχού – Νέστος Χρυσούπολης
Θύελλα Σαρακηνών ΠΑΣ – Πανδραμαϊκός
Αναγέννηση Πλαγιάς – Νέος Μ. Αλέξανδρος Ορφανίου ΑΟ
Παναγρινιακός – Ηρακλής Λάρισας
Φήκης Π.Ο. – Αναγέννηση Άρτας
Αχέρων Καναλακίου – Αετός Μακρυχωρίου
Ο.Φ. Αγίου Ματθαίου – Θησέας Αγριάς
Κτηνοτροφικός Αστέρας – Αμβρυσσέας Διστόμου
Γιούχτας ΑΟ Αρχανών – Αλμυρός ΓΠΣ

05/09/2021

14:00 μ.μ.

Αναγέννηση Ιεράπετρας – Κερατσίνι
Άνω Μερά Μυκόνου – Εθνικός ΟΦΠΦ

16:00 μ.μ.

Εθνικός Σκουλικάδου – Διαβολιτσίου Α.Ο.

17:00 μ.μ.

Αιολικός Α.Ε.Π.Σ. – Πανελευσινιακός
Άρης Σούδας – ΑΟ Καραβά
Ατσαλένιος – ΑΟ Πυλίου Κω
ΠΑΟ Ρουφ – Παναιγιάλειος
Ποντίων ΑΕ Π.Ε. Κοζάνης – ΠΟ Ελασσόνας

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Διαβάστε Επίσης

Back to top button