ΑθλητισμόςΡοή Ειδήσεων

ΕΠΣΑ: Σύσσωμο το Αιτωλοακαρνάνικο ποδόσφαιρο γιόρτασε τη δική του βραδιά (φωτο)

Σύσσωμη η ποδοσφαιρική Αιτωλοακαρνανία γιόρτασε το βράδυ της Δευτέρας 18 Μαρτίου στη γιορτή της ΕΠΣΑ. Στην εκδήλωση παρευρέθηκαν ο αντιπρόεδρος της ΕΠΟ Αστέριος Αντωνίου, η αντιπεριφερειάρχης και υποψήφια Δήμαρχος Αγρινίου Χριστίνα Σταρακά, ο αντιπεριφερειάρχης Νίκος Μπαλαμπάνης, ο δήμαρχος Μεσολογγίου Νίκος Καραπάνος, ο δήμαρχος Θέρμου Σπύρος Κωνσταντάρας , ο πρόεδρος της ΕΠΣ Αθηνών Παναγιώτης Δημητρίου ,ο πρόεδρος της ΕΠΣ Αχαΐας Άγγελος Δανιήλ, ο πρόεδρος της ΕΠΣ Αργολίδας Σιδέρης Βασίλης , ο πρόεδρος της ΕΠΣ Άρτας Τρουμπούκης Αθανάσιος,ο αντιπρόεδρος της ΕΠΣ Φωκίδας κ. Σπυρόπουλος, ο Λιμενάρχης Μεσολογγίου Νεκτάριος Μηλιάδης, ο γενικός γραμματέας του υπουργείου υποδομών Σταύρος Καραγκούνης ,ο πρόεδρος του ερασιτέχνη Παναιτωλικού Πάνος Στεργίου , ο γενικός αρχηγός του Παναιτωλικού Μάκης Μπελεβώνης, ο πρόεδρος της επιτροπής διαιτησίας Τάπρατζης Γεώργιος, ο πρόεδρος του συνδέσμου διαιτητών Πάναγιώτης Καψάλης, ο πρόεδρος του συνδέσμου προπονητών Κώστας Γιωτόπουλος, ο αντιπρόεδρος της επιτροπής διαιτησίας Γιώργος Κωνσταντίνου. Στην εκδήλωση παρευρέθηκε επίσης σύσσωμο το διοικητικό συμβούλιο της Ενώσεως μας και η γιορτή ξεκίνησε με ένα σύντομο χαιρετισμό του προέδρου Παναγιώτη Παπαχρίστου .
Η ετήσια εκδήλωση της Ένωσης πραγματοποιήθηκε με επιτυχία και μαζική συμμετοχή στο Emileon, στο Δοκίμι Αγρινίου και την παρουσίασε ο Βασίλης Δελημάρης.

Ιδιαίτερη στιγμή και συγκίνηση ήταν η ώρα των απονομών στις οικογένειας των τεσσάρων ανθρώπων του ποδοσφαίρου που έφυγαν από την ζωή την χρονιά που πέρασε, Άκη Κάκκο , Χρήστο Κάκκο , Χρήστο Σιβρήκα και Αντώνη Μπουρδούνη.

Στην εκδήλωση έγιναν πολλές απονομές και συγκεκριμένα, βραβεύτηκαν οι περσινοί πρωταθλητές όλων των κατηγοριών που ήταν:
Αναλυτικά το πρόγραμμα της εκδήλωσης
• ΑΠΟΝΟΜΕΣ ΣΕ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ

ΤΑ ΣΩΜΑΤΕΙΑ ΚΑΘΕ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΘΑ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΝ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ.

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: ΑΛΙΚΥΡΝΑΪΚΟΣ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ – ΑΟ ΡΗΓΑΝΑ – ΑΛΥΖΙΑΚΟΣ ΜΥΤΙΚΑ

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΓΑΒΑΛΟΥΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΥΨΕΛΗΣ

ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΩΜΑΤΕΙΑ ΘΑ ΑΠΟΝΕΜΗΘΕΙ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ.

ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΣ ΝΕΟΣ ΑΜΦΙΛΟΧΟΣ

ΝΙΚΗΤΗΣ SUPER CUP ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΟΜΙΛΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ:

ΝΕΟΙ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 1 (υπερπρωταθλητής)

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΟΜΙΛΩΝ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ:
ΑΤΛΑΝΤΕΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ : ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΕΠΙΛΕΚΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ
ΛΟ

ΑΡΗΣ ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ – ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ ΑΓΡΙΝΙΟΥ : ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ 2ου – 3ου ΟΜΙΛΟΥ

ΝΙΚΗΤΕΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΗΘΟΥΣ
ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ – ΠΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΤΑΝΟΥ – ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΕΧΡΙΝΙΑΣ (Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ)
ΑΟ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΓΑΒΑΛΟΥΣ – ΠΑΟ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ (Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ)

• ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ 2008 ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2017-2018

• 1ο ΓΕΛ ΑΓΡΙΝΙΟΥ: ΤΕΛΙΚΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΛΥΚΕΙΩΝ ΕΛΛΑΔΟΣ
2ο ΓΕΛ ΞΑΝΘΗΣ – 1ο ΓΕΛ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 3-0

• ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ Α2

• ΑΡΙΣΤΟΥΧΟΙ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΕΣ ΜΑΘΗΤΕΣ:

• ΤΑΡΑΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 20 Γ’ ΛΥΚΕΙΟΥ
• ΝΤΡΕΛΙΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ 19 13/14 Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
• ΣΑΦΑΚΑΣ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΛΟΥΤΡΟΥ 19 11/14 Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
• ΚΑΣΟΥΜΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΤΛΑΝΤΕΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 19 10/14 Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
• ΚΑΛΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 19 10/14 Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
• ΝΤΡΕΛΙΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ 19 10/14 Α’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
• ΠΕΤΡΟΝΙΚΟΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΕΝΩΣΗ ΑΟΚ ΤΡΙΚΑΡΔΟΣ 19 9/14 Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
• ΚΟΝΤΟΠΑΝΟΣ ΜΙΧΑΗΛ ΑΕ ΛΕΣΙΝΙΟΥ 19 8/14 Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
• ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 19 8/14 Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
• ΔΟΥΓΙΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΛΟΥΤΡΟΥ 19 8/14 Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
• ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΣΗΜΑΚΗΣ ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ 19 8/14 Α’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
• ΠΑΠΑΔΟΓΕΩΡΓΟΥ ΕΡΑΤΩ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ 2008 19 8/14 Α’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
• ΠΕΡΑΡΗΣ ΗΛΙΑΣ ΟΜΗΡΟΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ 19 8/14 Α’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
• ΓΩΓΟΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΛΟΥΤΡΟΥ 19 3/14 Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
• ΡΑΠΤΗΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ 19 2/14 Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
• ΣΑΤΡΑΖΕΜΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΝΕΟΙ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ 19 2/14 Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
• ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ 19 1/14 Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
• ΚΟΝΤΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 19 9/13 Α’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

• ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ

ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
ΚΑΖΑΝΑΣ ΣΠΥΡΟΣ

• ΒΡΑΒΕΥΘΗΚΑΝ ΟΙ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΘΑ ΑΝΕΒΟΥΝ ΣΤΟ ΒΑΘΡΟ ΩΣ ΕΞΗΣ:

ΚΑΣΙΔΙΑΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΑΧΕΛΩΟΣ ΑΓΓΕΛΟΚΑΣΤΡΟΥ
ΜΟΣΧΟΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ ΑΟ ΡΗΓΑΝΑ
ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΦΩΤΗΣ ΑΟ ΛΥΓΙΑΣ
ΑΦΑΛΩΝΙΑΤΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΟΚΙΜΙΟΥ
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΜΦΙΛΟΧΟΥ
ΠΑΣΣΙΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

• ΘΑ ΑΠΟΝΕΜΗΘΕΙ ΑΝΑΜΝΗΣΤΙΚΟ ΣΤΟΝ ΔΙΑΙΤΗΤΗ ΣΤΥΛΙΑΡΑ ΔΗΜΗΤΡΙΟ
• ΘΑ ΑΠΟΝΕΜΗΘΕΙ ΤΙΜΗΤΙΚΟ ΑΝΑΜΝΗΣΤΙΚΟ ΣΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΑΡΑΣΗ ΓΕΩΡΓΙΟ
• ΘΑ ΑΠΟΝΕΜΗΘΟΥΝ ΤΙΜΗΤΙΚΕΣ ΑΝΑΜΝΗΣΤΙΚΑ ΣΤΟΥΣ ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΥΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΕΣ

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ ΠΑΝΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ ΔΑΝΙΗΛ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΥ ΑΣΤΕΡΑ ΠΕΚΕΖ ΜΙΡΟΣΛΑΒ
ΑΕΚ ΑΓΙΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΥ ΜΑΡΝΕΖΟΣ ΓΙΑΝΝΟΣ
ΔΟΞΑΣ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥ ΛΑΜΠΡΗΣ ΦΩΤΙΟΣ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΟΚΙΜΙΟΥ ΣΑΪΤΑΣ ΗΛΙΑΣ
ΑΡΗ ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ ΚΕΡΑΝΟΥΔΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
ΑΜΦΙΛΟΧΟΥ ΚΑΚΑΡΟΥΝΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

• ΕΙΣ ΜΝΗΜΗΝ ΤΩΝ: ΚΑΚΚΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ
ΚΑΚΚΟΥ ΞΕΝΟΦΩΝΤΑ (ΑΚΗ)
ΣΙΒΡΗΚΑ ΧΡΗΣΤΟΥ
ΜΠΟΥΡΔΟΥΝΗ ΑΝΤΩΝΙΟΥ

• ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΝΔΕΚΑΔΑ:
ΔΟΥΛΙΩΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ – ΤΣΑΚΑΝΙΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ – ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – ΤΣΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ – ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – ΤΖΙΜΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ – ΛΑΓΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ – ΤΣΙΜΠΙΤΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ – ΓΚΑΤΣΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ – ΚΑΒΑΛΛΑΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ – ΣΑΜΠΑΝΕΙ ΜΕΝΤΟΡ

• ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΗΣ :
ΓΚΑΤΣΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

• 1ος ΣΚΟΡΕΡ:
ΓΚΑΤΣΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΚΑΙ ΒΑΣΙΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ

• ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ:
ΚΑΡΑΠΙΤΣΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

• ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ

ΜΠΟΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΧΑΤΖΗΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ
ΤΣΙΝΤΖΕΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΛΟΥΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

Δείτε περισσότερες φωτό στο nafpaktianews.gr

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Ετικέτες

Σχολίασε

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Back to top button
Close