Play off – η βαθμολογία της 4ης αγωνιστικής: Παρέμεινε πρώτος ο ΠΑΟΚ-κερδισμένος και ο ΠΑΟ (video)

ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκός ήταν οι μεγάλοι κερδισμένοι της 4ης αγωνιστικής των play off, ο Δικέφαλος του Βορρά παρέμεινε στην κορυφή, ενώ το «τριφύλλι» με το μεγάλο διπλό επί του Άρη είναι στο -2 από αυτή.

Στη ματσάρα της Νέας Φιλαδέλφειας, ο ΠΑΟΚ αν και βρέθηκε από το 50′ πίσω στο σκορ με 2-0 από την ΑΕΚ, έκανε τη μεγάλη ανατροπή κι αφού αρχικά μείωσε με τον Μπάμπα, στο 90΄ισοφάρισε με τον Οζντόεφ και παρέμεινε στην κορυφή των play offs!

Γκατσίνοβιτς και Αμραμπατ τα γκολ της Ενωσης. Δείτε όλα τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις:

Τρίποντο από αυτά που του δίνουν το δικαίωμα να παραμείνει βασικός διεκδικητής του πρωταθλήματος πήρε ο Παναθηναϊκός στο «Κλεάνθης Βικελίδης», αφού σε ένα συναρπαστικό ματς με πολλές φάσεις επιβλήθηκε με 2-0 του Άρη. Μετά τη νίκη της περασμένης Τετάρτης επί της ΑΕΚ στη Λεωφόρο, το «τριφύλλι» ήθελε να συνεχίσει το νικηφόρο σερί του. Και τα κατάφερε με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, ένα από το απίθανο πλασέ του Σπόραρ και το αυτογκόλ του Μπράμπετς στις καθυστερήσεις.