Πάντα έχει αποβολή στην Λεωφόρο

kokkini_sidiroΤυχαίο ή όχι εμείς καταγράφουμε το γεγονός που τείνει να αποτελέσει παράδοση στους αγώνες του Παναιτωλικού όταν αγωνίζεται στην Λεωφόρο με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό. Η ομάδα του Αγρινίου τελειώνει τον αγώνα με 10 ποδοσφαιριστές, καθώς παίκτης  της αποβάλλεται.  Αυτό συμβαίνει στις τρεις τελευταίες αναμετρήσεις μεταξύ των δυο ομάδων σε πρωτάθλημα και κύπελλο.

Πέρσι την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος 18/8/2013 ο διαιτητής Ζαχαριάδης απέβαλε στο 51΄ τον Φίλιππο Δάρλα και ο Παναθηναϊκός που στο 3΄ ειχε προηγηθεί με πέναλτι του Νάνο εδραίωσε τη νίκη του 2-0 με γκολ του Μπέργκ στο 65΄. Μάλιστα την επόμενη του ματς σε δηλώσεις του ο πρόεδρος του Παναιτωλικού είχε καυτηριάσει την διαιτησία του παιχνιδιού. Την φετινή περίοδο και για τον θεσμό του κυπέλλου σε αγώνα που έγινε στις 30/10/2014 ο διαιτητής Δασκαλόπουλος απέβαλλε με 2η κίτρινη (κόκκινη) τον Γιώργο Κούσα στον οποίο έδειξε μαζεμένες 2 κίτρινες σε ένα λεπτό (78΄-79΄). Λίγο αργότερα ο Μπεργκ στο 84΄ που ήταν αυτός που ανάγκασε τον διαιτητή να αποβάλει τον αρχηγό του Παναιτωλικού, εδραίωσε τη νίκη – πρόκριση της ομάδας του κάνοντας το τελικό 3-1. Ο διεθνής Σιδηρόπουλος χθες μέσα σε διάστημα 9΄λεπτων ( 50΄-59΄) απέβαλλε με δυο υπερβολικές κίτρινες τον Ρουσκουσέδα και άνοιξε το δρόμο για τη νίκη των πράσινων (1-0- 67΄ Πέτριτς) που μέχρι εκείνη τη στιγμή είχαν μόλις 3 τελικές προσπάθειες.