Παναιτωλικός: Νίκησε η γυναικεία ομάδα χάντμπολ σε ένα δύσκολο αγώνα με το Σεριφάτο Αιγίου

spo-handball-panai3
Δύσκολο διπλό πέτυχε η γυναικεία ομάδα χάντμπολ του Συλλόγου  με 16 – 17 απέναντι στην ομάδα του Σεριφάτου Αιγίου για το πρωτάθλημα του 1ου Ομίλου της Α2 Εθνικής Κατηγορίας. Η ομάδα του Γιώργου Ραμμόπουλου μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και με “όπλο” τις γρήγορες αντεπιθέσεις, προηγήθηκε στο ημίχρονο με 6 – 11.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως, η κούραση λόγω των αρκετών απουσιών (Κορομηλά, Μαντέλλου, Μάνθου) και της έλλειψης πλήρων προπονήσεων, καθώς το στάδιο δεν ήταν διαθέσιμο, έδωσε τη δυνατότητα στη φιλόδοξη ομάδα του Αιγίου να ισοφαρίσει δύο λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα.

Στο σημείο εκείνο τα κορίτσια της ομάδας του Παναιτωλικού έδειξαν χαρακτήρα και πήραν τελικά τους βαθμούς της νίκης σε ένα κατάμεστο κλειστό γυμναστήριο.

Ο Παναιτωλικός, ευχαριστεί την ομάδα του Σεριφάτου Αιγίου για την άψογη φιλοξενία και ευχεται καλή συνέχεια.

Επόμενη αναμέτρηση για την ομάδα ειναι  την ερχόμενη Κυριακή στις 3 μ.μ. στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου με αντίπαλο την ομάδα της Ηλιούπολης.

Γ.Φ.Σ. ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιώργος Ραμμόπουλος): Αργύρη Τ/Φ, Σπυροπούλου Τ/Φ, Κοκώνη 8, Δήμου 4, Πουρνάρα 2, Αποστολοπούλου 1, Παπαδοπούλου 1, Κολοβού 1, Πατσέα, Θεοδώρου, Σκοτίδα, Τζουμάκα.