Κύπελλο ΕΠΣΑ: Οι καλύτερες φάσεις του αγώνα Ναυπακτιακός Αστέρας -Τρίκαρδος (video)

Στην επόμενη φάση του κυπέλλου της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Αιτωλοακαρνανίας πέρασε ο Ναυπακτιακός Αστέρας, κερδίζοντας την Τετάρτη 3-1 τον Τρίκαρδο Κατοχής.

Με την έναρξη του πρώτου ημιχρόνου και την πρώτη επίσκεψη της ομάδας του Γιώργου Ασπρογέρακα στην περιοχή του Ναυπακτιακού θα ανοίξει το σκορ με τον Τζουλιάνο Μούτσα.

Στην συνέχεια η ομάδα της Ναυπάκτου πίεσε τον Τρίκαρδο χάνοντας πάρα πολλές ευκαιρίες για γκολ. Το γκολ της ισοφάρισης για τους γηπεδούχους σημείωσε στο 32′ ο Κονίδας με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή.

Μοναδική ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους η απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μούτσα που τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι.

Στην επανάληψη το παιχνίδι θα συνεχιστεί στους ίδιους ρυθμούς με τους γηπεδούχους να έχουν την υπέροχη. Στο 71′ Λαγός και Γκασουκας έκρυψαν την μπάλα με τον Λαγό να σημειώνει ένα όμορφο γκολ με πλασέ από το ύψος του πέναλτι.

Το 3-1 το οποίο ήταν και το τελικό σκορ το σημείωσε ο Γράμματικοπουλος από το ύψος του πέναλτι.