Μπάσκετ: Νίκη για την Βόνιτσα

ao-bonitsasΑκόμα μια καλή εμφάνιση και νίκη για την Βόνιτσα απέναντι στην Μελίκη. Η ομάδα του Τάκη Πανούλια πλέον βρίσκεται στην δεύτερη θέση με 5 νίκες σε 7 παιχνίδια. Το ενδιαφέρον για το ποιος θα είναι ο νικητής της αναμέτρησης κράτησε ένα ημίχρονο όταν και οι γηπεδούχοι ναι μεν προηγήθηκαν με οκτώ πόντους διαφορά 42-34 αλλά οι φιλοξενούμενοι εξακολουθούσαν να είναι στο παιχνίδι. Στο τρίτο όμως δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι έτρεξαν ένα σερί 31-16 και ουσιαστικά καθάρισαν το παιχνίδι. Αιχμή του δόρατος ο Πολίτης που για ακόμα ένα παιχνίδι ήταν καταπληκτικός. Στα τελευταία δέκα λεπτά ο προπονητής της Βόνιτσας έδωσε χρόνο συμμετοχής στα νεαρά παιδιά της ομάδας που ικανοποίησαν με την παρουσία τους. Πρώτος σκόρερ ο Πολίτης με 31 πόντους και τον ακολούθησαν ο Χρύσης με 19 και ο Βλαβιανός με 18 ενώ ο Πέρλης είχε 12.

Δεκάλεπτα:Α:20-14 Β:22-20 Γ:31-16 Δ:21-16

ΒΟΝΙΤΣΑ(Πανούλιας): Σερμέτης 5, Μπουρσινός, Μάρης 3, Χρύσης 19, Πέρλης 12, Καραμπάς 4(1), Παπαμιχαήλ, Βλαβιανός 18(3), Πετρόπουλος, Μακρόπουλος 2, Παπανελόπουλος, Πολίτης 31(3).