Ήττα με 3-0 για την Κ19 του Παναιτωλικού από τον ΠΑΟΚ

Η Κ19 του ΠΑΟΚ επικράτησε με 3-0 του Παναιτωλικού στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος Υποδομών, κάνοντας σαφές πως επιθυμεί να κρατήσει και φέτος τα σκήπτρα της κορυφής.

Κάθε αρχή και δύσκολη λένε, ειδικά αν μιλάμε για τα τμήματα ακαδημιών δεδομένου πως κάθε χρόνο οι αλλαγές είναι πολλές στην στελέχωση των ομάδων καθώς οι περισσότεροι ποδοσφαιριστές και κυρίως αυτοί των ομάδων Κ19, προχωρούν, κάνοντας τα πρώτα τους επαγγελματικά βήματα…

Κάτι που συναντά κανείς και στο ζευγάρι ΠΑΟΚ – Παναιτωλικός που διασταύρωσε σήμερα το πρωί τα ξίφη του στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος Υποδομών. Δύο διαφορετικές ομάδες που έδωσαν τη «μάχη» τους για το πρώτο τρίποντο της σεζόν. Το α΄ημίχρονο δεν άφησε πολλά σε ΠΑΟΚ και Παναιτωλικό, με το 0-0 να τις συνοδεύει στα αποδυτήρια.

Το β΄ημίχρονο εξελίχθηκε διαφορετικά, με τον Δικέφαλο να «ξεκλειδώνει» την άμυνα των φιλοξενούμενων με γκολ του Τσιγγάρα στο 82ο λεπτό της για το 1-0. Η συνέχεια αποδείχθηκε ακόμη πιο εύκολη υπόθεση για τους «ασπρόμαυρους» καθώς στο 87′ βρήκαν και δεύτερο γκολ από το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Τζόλη, ο οποίος έβαλε τρία λεπτά αργότερα και το κερασάκι στην τούρτα για το τελικό 3-0.

Για την Κ19 του Παναιτωλικού αγωνίστηκαν οι: Κοντογιάννης, Παναγιωτίδης, Φραγκούλης (87’ Μελιάδης), Θεοδώρου, Κωνσταντόπουλος, Σκιαδάς, Ντούκας (85’ Μουρατίδης), Μπελεβώνης, Ντούλιας (69’ Ευθυμίου), Πανταζής (87’ Καρατσόλης), Σκόνδρας (69’ Παναγιωτόπουλος).