Ήττα για τον Α.Ο. Αγρινίου στον Βόλο

H Νίκη Βόλου επικράτησε σε ένα δραματικό παιχνίδι του Α.Ο. Αγρινίου με 75-74 και πήρε βαθιά ανάσα για την παραμονή στην κατηγορία.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 40-36 στο ημίχρονο. Η ομάδα του Αγρινίου αντέδρασε και στο τριακοστό λεπτό πέρασε μπροστά με 56-58.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο έγινε μεγάλη μάχη με τις δυο ομάδες να πηγαίνουν πόντο – πόντο. Η Νίκη προηγήθηκε με 75-74 με τον Α.Ο.Αγρινίου να έχει την τελευταία επαναφορά στα 2,6 δευτερόλεπτα πριν το τέλος.
Από τους νικητές ο Φρουσκλιας είχε 16 πόντους και ο Τσώλης 15.
Απο τον Α.Ο.Αγρινίου ο Καπινιάρης σημείωσε 16 και ο Γκρεκας 13 ενώ ο Μιχάλογλου ειχε 12 και οι Μητσου και Ψάρας απο 10. Σε νέο ρεπορτάζ θα δείτε την τελευταία φάση της αναμέτρησης.

Δεκάλεπτα: 22-17, 40-36, 56-58, 75-74

Διαιτητές : Τζίμα-Αγραφιώτης Τζ

Νίκη Βόλου (Στρατίκης – Νάνης): Καραγέωργος 9 (3), Βερτζάγιας 5, Γιωτόπουλος, Κουτίνας 11 (1), Τσαβές, Τασιούδης 7, Τσώλης 15 (3), Τάσσος 12, Φρουσκλιάς 16 (2), Διγενής, Δελεντζές, Καρπέτης

Α.Ο. Αγρινίου (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 4, Μιχάλογλου 12 (2), Καπινιάρης 16 (2), Τσατάς 2, Σταμούλης , Γκρέκας 13, Μήτσου 10 (2), Ψαράς 10 (2), Μπερερής 7 (1), Χρήστου, Σταμίρης.