Ισοπαλία για την Κ20, νίκησαν Κ17 και Κ15

k20-640x360Ισόπαλος 1-1 τελείωσε ο αγώνας της ομάδας Κ20 του Παναιτωλικού με τον Πλατανιά. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ με αυτογκόλ του Ζίγκηρη στο 17’. Στο 83’ ο Καράι αποβλήθηκε κάνοντας πέναλτι στον Τσέλα, ο οποίος το εκτέλεσε αλλά απέκρουσε ο Αθανασόπουλος. Στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μωραΐτης με κεφαλιά (φωτο) ισοφάρισε στο τελικό 1-1.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Αθανασόπουλος, Καράι, Ζίγκηρης, Σάαντο, Μιχάι, Κοντογιάννης Ι., Βασιλάρης (65’ Καββαδίας), Μαργαρίτης (87’ Μαλής), Βακράκος (56’ Μυτιλήνης), Μωραΐτης, Βασιλούδης.

Η ομάδα Κ17 επικράτησε 1-0 εκτός έδρας του Πανθρακικού με γκολ που σημείωσε στο 77’ ο Κούστας. Αγωνίστηκαν οι: Δαράβαλης, Μπακογιάννης, Γιαννιώτης, Χριστογιάννης, Γεωργούσης (75’ Βασίλακας), Τσιγγάρας, Τσιαντής, Γανωτάκης (72’ Αριστόπουλος), Νταλακούρας (83’ Καρύπης), Κούστας, Αλομπισάντ (68’ Θώδης).

Η ομάδα Κ15 νίκησε με 4-2 εκτός έδρας τον Πανθρακικό με γκολ που σημείωσαν οι Πανταζής, Λιάβας, Τσακανίκας, Μελιάδης (π). Αγωνίστηκαν οι: Αγγελόπουλος, Τσακανίκας (75’ Βασιλείου), Χοχτούλας, Μελιάδης, Λιάβας, Ράπτης, Τσουκαλάς (70’ Χαραμής), Μαντζάνας, Πανταζής (62΄Κούστας), Σκόνδρας (54’ Ποσονίδης), Μπελεβώνης (54’ Καρανταλής).

Οι ομάδες Κ17 και Κ15 αγωνίζονται την ερχόμενη Τετάρτη στο Emileon (ώρες 13.00 και 15.00 αντίστοιχα), με τις ομάδες του ΠΑΣ Γιάννινα.