ΓΑΣ Αγρινίου: Εντυπωσιακές επιδόσεις των αθλητών του στο 17ο γύρο της λίμνης Ιωαννίνων

Εντυπωσιακές επιδόσεις σημείωσαν οι αθλητές του ΓΑΣ Αγρινίου στο 17ο γύρο της λίμνης Ιωαννίνων.

Τονίζει η σχετική ενημέρωση:

«Θρίαμβος των αθλητών του ΓΑΣ Αγρινίου στον 17ο Αγώνα Δρόμου Ioannina Lake Run 2023.

Φοβερός ήταν ο  Κώστας Σταμούλης , ο οποίος για πέμπτη συνεχή χρονιά κερδίζει στο δρόμο των 30ΧΜ. επιτυγχάνοντας νέο ρεκόρ διαδρομής. Στον αγώνα τερμάτισαν περισσότεροι από 1500 δρομείς από όλη την Ελλάδα.

Στο δρόμο των 10ΧΜ νικητής για 4η φορά ήταν ο Νίκος Σταμούλης κάνοντας και αυτός ρεκόρ διαδρομής. Στην ίδια κούρσα τερμάτισε τέταρτος και πρώτος στην κατηγορία του ο Γιώργος Κύρτσης  (νέο μέλος της ομάδας μας), ο Παναγιώτης Τουφεκούλας ήταν ένατος στη γενική και δεύτερος στην κατηγορία του , ο Γιάννης Ματσούκας ήταν 16ος  και η Καλλιρόη Παπαδημητρίου έκανε ατομικό ρεκόρ.

Στα 5ΧΜ πρώτος στους εφήβους  ήταν ο Διονύσης Καψάλης , ενώ εξαιρετικές επιδόσεις πέτυχαν στα 30ΧΜ οι Κώσταςς Ματσούκας, Θανάσης Ζαρκαδούλας  και Δημήτρης Παπαδημητρίου.

Πολλά συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές  και στην άψογη διοργάνωση!»