Εξαφανίστηκαν Βαζάκας – Καραγιάννης- Μπέος

panai-mandalosΟι λαλίστατοι τις προηγούμενες  ημέρες παράγοντες – “φίλαθλοι” του Ολυμπιακού Βόλου  που επιχείρησαν  την πόλωση του κλίματος ενόψει του τελικού στο Πανθεσσαλικό  «κατάπιαν την γλώσσα τους» μετά το τέλος του σημερινού αγώνα και την πανάξια νίκη- άνοδο του Παναιτωλικού.
Στην καθιερωμένη συνέντευξη τύπου εμφανίστηκε ο βοηθός προπονητή Α. Μάνδαλος και ο Ε. Γουσούλης
ποδοσφαιριστής του Ολυμπιακού Βόλου που είπαν τα εξής :

Α. Μάνδαλος: “Συγνώμη από τον κόσμο που δεν του δώσαμε τη χαρά της ανόδου”

Ο Αντώνης Μάνδαλος δήλωσε κατά τη διάρκεια της συνέντευξης Τύπου: “Η σημερινή μέρα για μας είναι πολύ στενάχωρη γιατί δεν μπορέσαμε να χαρίσουμε στους φιλάθλους μας την άνοδο στη μεγάλη κατηγορία. Τα παιδιά τα έδωσαν όλα από την αρχή της χρονιάς. Έκαναν πολύ μεγάλη προσπάθεια. Πρώτο μέλημα ήταν να μη δεχτούμε εύκολα γκολ. Σήμερα ο Παναιτωλικός μας έβαλε δύο εύκολα γκολ, ένα σε κάθε…
…ημίχρονο. Μετά την ισοφάριση είχαμε 5-6 ευκαιρίες. Δεν είχαμε καθαρό μυαλό να τις αξιοποιήσουμε και δεχτήκαμε ένα δεύτερο γκολ. Δεν έχουμε παράπονα από τους παίκτες. Απλά πιστεύω πως δεν ήταν στη μοίρα μας να βγούμε. Συγνώμη από τον κόσμο που δεν μπορέσαμε να του δώσουμε τη χαρά. Υπάρχει πολύ μεγάλη πίκρα. Οι μεγάλες ομάδες ξεπερνούν τις δυσκολίες και να είστε σίγουροι πως ο Ολυμπιακός θα ξαναβρεί το δρόμο του και θα διεκδικήσει και πάλι την άνοδο στη Σούπερ Λιγκ γιατί εκεί πρέπει να είναι.

Ε. Γουσούλης: “Δεν κέρδισε η καλύτερη ομάδα, αλλά η πιο τυχερή”

Ο Ευθύμης Γουσούλης δήλωσε κατά τη διάρκεια της συνέντευξης Τύπου: “Αν και ήμουν εκτός αποστολής ήρθα εγώ για τους συμπαίκτες μου που ήταν στεναχωρημένοι και απογοητευμένοι. Δυστυχώς σήμερα δεν κέρδισε η καλύτερη ομάδα. Στο α’ ημίχρονο δεν είχαμε ρυθμό. Στο δεύτερο καταφέραμε και ισοφαρίσαμε. Το σημείο του αγώνα ήταν η ευκαιρία που έχασε ο Μάριο (Μπρέσκα). Στο ποδόσφαιρο περισσότερες…
…είναι οι λύπες και λίγες οι χαρές. Ξέρουμε τι πρέπει να κάνουμε όσοι μείνουμε στην ομάδα. Ο Ολυμπιακός Βόλου είναι μεγάλη ομάδα. Αυτό που άδικα δεν καταφέραμε φέτος, ελπίζω να το πετύχουμε του χρόνου. Συγχαρητήρια στον Παναιτωλικό, όσο και να με στεναχωρεί αυτό. Ήταν τυχερός και κέρδισε.