ΕΠΣΑ: Συνεχίζουν μαζί στην κορυφή Αστέρας Μεσολογγίου και Ρηγανάς

Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής

Γκολ και θέαμα και στην 4η αγωνιστική της Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας, με Αστέρα Μεσολογγίου και ΑΟ Ρηγανά, να συνεχίζουν με νίκες, με αποτέλεσμα να είναι μαζί στην κορυφή της βαθμολογίας, έχοντας το απόλυτο.

Πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα για τον Απόλλωνα Δοκιμίου και μάλιστα με ευρύ σκορ από τον πρωτοπόρο Αστέρα Μεσολογγίου με 1-5. Ο ΑΟ Ρηγανά επικράτησε στο γήπεδό του με 2-1 του Κεραυνού Γαβαλούς και συνεχίζει στην κορυφή με 4 στα 4!

Στην 3η θέση ανέβηκε ο Ναυπακτιακός Αστέρας, επικρατώντας δύσκολα της Ένωσης Αγίου Δημητρίου με 1-0 στο γήπεδο Λυγιά, χάρις στο γκολ του μόνιμου σκόρερ της ομάδας, Πιστιόλη στο 71ο λεπτό. Ο Πιστιόλης έφτασε τα 6 γκολ στο φετινό πρωτάθλημα.

Ο Παναγρινιακός σημείωσε την 3η του συνεχόμενη νίκη, επικρατώντας με 2-0 στο γήπεδο του Αγίου Κωνσταντίνου, του Ατρόμητου Αντιρρίου που παραμένει χωρίς βαθμό στο πρωτάθλημα. Όλα κρίθηκαν από το πρώτο ημίχρονο με τα γκολ των Κοντογιάννη (19′ απευθείας εκτέλεση φάουλ) και Τουρλίδα (32′ ωραία συνεργασία Μήλιου, Αγγέλη και Τουρλίδα που εκτέλεσε άψογα).

Το σκορ της αγωνιστικής ήρθε από τη Λεπενού, με τον Άρη Λεπενούς να επικρατεί με 6-1 του Αμβρακικού Λουτρού που παραμένει χωρίς βαθμό στο πρωτάθλημα και στην τελευταία θέση. Ο Άρης Λεπενούς πέτυχε την 3η του νίκη, με τον Π. Τσιούνη να είναι εξωπραγματικός και να σκοράρει 5 γκολ, ανεβαίνοντας στην 1η θέση του πίνακα των σκόρερς με 9 συνολικά τέρματα!

Πρώτη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα για τον ΑΟ Ζευγαρακίου σε ματς ντέρμπι κόντρα στον Τρίκαρδο Κατοχής. Οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 3-2 και ανέβηκαν στους 4 βαθμούς, αφήνοντας στην τελευταία θέση και χωρίς βαθμό την ομάδα της Κατοχής που ομολογουμένως πάλεψε με όλες τις της δυνάμεις τη σημερινή αναμέτρηση.

Συνολικά σημειώθηκαν 24 γκολ, σε μία αγωνιστική όπου επικράτησαν στις πέντε από τις έξι αναμετρήσεις οι γηπεδούχοι, με το μοναδικό “διπλό” να έρχεται από το γήπεδο του Δοκιμίου.