Όλα τα ΣπορΡοή Ειδήσεων

Elite League: Δεν τα κατάφερε κόντρα στον Ηρακλή ο Χ. Τρικούπης (video)

Εξι αγώνες στο πρόγραμμα του Σαββάτου για την 22η αγωνιστική της Elite League Ερρίκος Ντυνάν.

Το Ψυχικό μετά από ματς θρίλερ επικράτησε με 80-75 του Πανερυθραϊκού στο παιχνίδι με το οποίο άνοιξε το πρόγραμμα και μεταδόθηκε τηλεοπτικά από το Action 24.

Με τον Μπράντφορντ να είναι ασταμάτητος σημειώνοντας 46 πόντους η Μεγαρίδα επικράτησε με 82-79 εκτός έδρας του Αμύντα.

Ο Έσπερος Λαμίας πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα μετά την νίκη του με 72-68 επί του Μίλωνα.

Σε ένα παιχνίδι που έσπασαν καρδιές η Δόξα Λευκάδας έκαμψε την αντίσταση της Μυκόνου με 84-83 κάνοντας την ανατροπή στην τέταρτη περίοδο.

Με την νίκη έφυγε από τον Εύοσμο ο Κόροιβος Αμαλιάδας, καθώς επιβλήθηκε στην παράταση με 91-89 του Αίαντα.

Ο Ηρακλής μετά από καλή εμφάνιση πήρε την νίκη απέναντι στον Χαρίλαο Τρικούπη με 78-63 και βελτίωσε τη βαθμολογική του θέση.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 22ης αγωνιστικής:

Σάββατο 17 Φεβρουαρίου
Ψυχικό-Πανερυθραϊκός 80-75
Έσπερος Λαμίας-Μίλων 72-68
Αμύντας-Μεγαρίδα 79-82
Δόξα Λευκάδας-Μύκονος 84-83
Αίας Ευόσμου-Κόροιβος Αμαλιάδας 89-91 (παρ.)
Ηρακλής-Χαρίλαος Τρικούπης 78-63

Κυριακή 18 Φεβρουαρίου
15:00 Ελευθερούπολη-Ερμής Σχηματαρίου

*Η αναμέτρηση Πανιώνιος-Παπάγου θα διεξαχθεί στις 21/2 (18:00) λόγω της συμμετοχής των γηπεδούχων στο ΟΠΑΠ Final 8 του Κυπέλλου Ανδρών.