Δέλλας: «Νίκη αυτοπεποίθησης, να μας γίνει μάθημα το β΄ημίχρονο»

Ο Παναιτωλικός επικράτησε εντός έδρας του Απόλλωνα Σμύρνης με 2-1, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Super League Σουρωτή, με τον τεχνικό των γηπεδούχων Τραϊανό Δέλλα, να κάνει το δικό του σχόλιο μετά τη λήξη της αναμέτρησης.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε:
«Δείξαμε δύο πρόσωπα, ένα πολύ καλό α΄ημίχρονο. Έπρεπε να το εκμεταλλευτούμε και να το τελειώσουμε αλλά δεν το κάναμε. Στο β΄ δεν μπήκαμε όπως έπρεπε και στην πρώτη φάση, ο Απόλλωνας βρήκε το γκολ. Είναι σημαντικοί οι τρεις βαθμοί και κρατάω το α΄ημίχρονο.

Το β΄μέρος πρέπει να μας γίνει μάθημα. Κάθε βαθμός που χάνουμε είναι σημαντικός για εμάς. Ήταν μια νίκη αυτοπεποίθησης. Ο Παναιτωλικός στηρίζει τα δικά του παιδιά, δίνουμε ευκαιρίες και όσο θα φεύγουμε από τη επικίνδυνη ζώνη, θα παίρνουν και περισσότερη αυτοπεποίθηση».