Χάρηκαν την νίκη, χόρτασαν γκολ

Πάτησε την τριάδα που από καιρό έψαχνε ο Παναιτωλικός μετά την σημαντική νίκη του επί της Παναχαϊκής με σκορ 4-3

Ο Παναιτωλικός στο πρώτο ημίχρονο και κυρίως στο πρώτο μισάωρο του ματς έκανε το καλύτερό του παιχνίδι στην έδρα του. Η νίκη αυτή, που δείχνει και το πολύ καλό επίπεδο που βρίσκεται η ομάδα, συσπείρωσε ακόμα πιο πολύ τους φιλάθλους του Παναιτωλικού, οι οποίοι με την προσέλευσή τους δημιούργησαν φετινό ρεκόρ. Οι γηπεδούχοι έχοντας σε πολύ καλή μέρα τους μεσοεπιθετικούς τους παίχτες στο πρώτο ημίχρονο σκόραραν δυο φορές, είχαν δυο δοκάρια και πολλές ευκαιρίες. Όμως τα αρκετά λάθη που έγιναν στην επανάληψη μετέτρεψαν το παιχνίδι από πανηγυρική νίκη του Παναιτωλικού σε Χιτσκοκικό φινάλε με αίσιο τέλος.
Ο Παναιτωλικός προσπάθησε να βγάλει τα μάτια του μόνος του με τις επιπολαιότητες του δευτέρου ημιχρόνου και έβαλε ξανά την ομάδα της Παναχαϊκής  στην διεκδίκηση. Στις απώλειες της νίκης είναι η αποβολή του Σίσιτσς, ο οποίος δεν θα παίξει την Κυριακή με αντίπαλο τον Θρασύβουλο, όμως αναμένεται να επιστρέψει ο Μπελόν ξανά στην ομάδα. Ο κόσμος χόρτασε και απόλαυσε ποδόσφαιρο, αφού ο Παναιτωλικός ήταν χάρμα ιδέστε. Η συνέχεια αναμένεται το ίδιο δύσκολη, αλλά οι κυανοκίτρινοι δείχνουν ότι έχουν την δυνατότητα να τα καταφέρουν.