Αναστασίου: «Αδικήσαμε τους εαυτούς μας, κάναμε μεγάλη προσπάθεια» (video)

Εύσημα στην ομάδα του αλλά και την στεναχώρια του για τον αποκλεισμό εξέφρασε στις δηλώσεις του ο Γιάννης Αναστασίου, μετά το 3-1 του Φαλήρου.

Συγκεκριμένα δήλωσε:

«Είναι άσχημο γιατί κάναμε μεγάλη προσπάθεια. Αδικήσαμε τους εαυτούς μας στο ξεκίνημα του πρώτου ημιχρόνου. Δεχθήκαμε γκολ πάλι στα πρώτα λεπτά. Δεν ξέρω πόσες φορές θα τιμωρηθούμε για να μάθουμε. Είναι απορίας άξιο. Η αντίδρασή μας και ο τρόπος που ξεκινάμε τα παιχνίδια. Ισορροπήσαμε. Βρήκαμε το γκολ στο 85’ και εκεί που κάνουμε δύο αλλαγές στο 89’ να κλειδώσουμε το παιχνίδι έρχεται η κόκκινη κάρτα. Δεν θεωρώ ότι ήταν τόσο επικίνδυνο το μαρκάρισμα, προφανώς ο διαιτητής κάτι άλλο είδε. Μείναμε με δέκα παίκτες. Απέναντι σε μία τόσο ποιοτική ομάδα ξέρεις ότι δεν θα είναι εύκολο. Έγινε το 3-1 στο 115’ και από εκεί και πέρα δεν ήταν εύκολο. Αξίζουν συγχαρητήρια στα παιδιά. Προσπαθήσανε. Μπράβο, να συνεχίσουμε με την ίδια προσπάθεια και τον ίδιο ζήλο».

Σχετικά με το αν πίστεψε ότι ήρθε η πρόκριση μετά το γκολ του Καρέλη:

«Όχι. Έχουμε δείξει ότι δεν είμαστε σταθερή ομάδα. Για αυτό προσπαθήσαμε με τις αλλαγές να κλειδώσουμε το ματς. Δεν προλάβαμε και αυτό μας κόστισε το παιχνίδι».