Ακάθεκτος συνεχίζει ο Όμηρος με 7 στα 7

Επτά νίκες σε επτά παιχνίδια σημείωσε ο Όμηρος και δίκαια βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας.

Η ομάδα Χρήστου Καραπίτσου ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο αλλά οι ευκαιρίες που δημιούργησε προερχόταν από στημένες φάσεις.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ηρακλής ισορρόπησε το παιχνίδι, ισοφάρισε στο 54΄, και από μια στιγμή αδράνειας στην άμυνά του δέχτηκε στο 76 το δεύτερο γκολ από τον Σεραφίγγο, γνωρίζοντας έτσι την ήττα.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ

12΄Εκτέλεση κόρνερ από τον Βασιλάρη, κεφαλιά από τον Μαθόπουλο άουτ

20΄Σέντρα από τον Κολοβάκη, κεφαλιά Γκάτσης άουτ

25’ Σέντρα από τον Σεραφίγκο, κεφαλιά του Γκάτση απομακρύνει ο Κατερινόπουλος

35΄0-1 Εκτέλεση κόρνερ από τον Βασιλάρη, και ο Γκάτσης με κοντινή κεφαλιά ανοίγει το σκορ για τον Όμηρο

53΄Δυνατ’ο σουτ από τον Λιβάνη μπλοκάρει την μπάλα ο Δουλιώτης

54΄1-1 Κάθετη μπαλιά του Γιαννειού, και ο Κοτρόστος Γ. με κοντινόπλασέ ισοφαρίζει για τον Ηρακλή

76’ 1-2 Μετά από εκτέλεση φάουλ από τον Βασιλάρη, ο Σεραφίγκος εκμεταλλεύεται την ολιγωρία της άμυνας και με σουτ διαμορφώνει το τελικό απαοτέλεσμα

93΄Κοντινή κεφαλιά από τον Γκάτση άουτ

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Τσοπλάκος με βοηθό τον Κακατσίδη και τον Κουτρομάνο

Ηρακλής Αστακού(Γιάννης Λιάκας):Κατερινόπουλος, Μπαρμπαρούσης, Λιβάνης Π., Λίλας, Ταφάνι Κατσιγιάννης(87΄Παπαζήσης) Τζακώστας (91΄Τσιλίκας)Παχής, Κοτρότσος Γ., Γιαννειός, Καραλής (81΄Κοντοζήσης)

Όμηρος Νεοχωρίου ( Χρήστος Κατραπίτσος):Δουλιώτης, Καβαλιέρης(62΄Θεοδωρίδης), Κολοβάκης, Τσώνης, Μπαλαμπάνης(65΄Μπαλαμπάνης), Μανθόπουλος, Βασιλάρης, Τσιμπιτσής, Σεραφίγκος(85΄Καντάνης), Γκάτσης, Κούσης(84΄Ματσιγκας)