Α2 Γυναικών: Ήττα για τους Αργοναύτες Αγρινίου – Τα αποτελέσματα στον 3ο όμιλο

Αργοναύτες Αγρινίου - Ολύμπια Λάρισας 34-56

Το πρόγραμμα του πρωταθλήματος της Α2 Κατηγορίας Γυναικών συνεχίστηκε σήμερα (21/11) με αναμετρήσεις και στους τέσσερις ομίλους.

Οι Αργοναύτες Αγρινίου δεν τα κατάφεραν κόντρα στην Ολύμπια Λάρισας στο ΔΑΚ Αγρινίου και ηττήθηκαν με 34-56 σε αναμέτρηση για τον 3ο όμιλο. Η φιλοξενούμενη ομάδα διατήρησε μικρή διαφορά στο πρώτο δεκάλεπτο και στα τελευταία λεπτά του ημιχρόνου ξέφυγε στο σκορ παίρνοντας διψήφιο προβάδισμα. Στο τρίτο δεκάλεπτο η Ολύμπια αύξησε τη διαφορά “κλειδώνοντας” ουσιαστικά τη νίκη.

Την επόμενη Κυριακή η ομάδα των Αργοναυτών δίνει τον πρώτο της εκτός έδρας αγώνα στο πρωτάθλημα με αντίπαλο τον Απόλλωνα Πτολεμαΐδας.