Όλα τα ΣπορΡοή Ειδήσεων

Α ΕΣΚΑΒΔΕ: ΠΑΣ Ναυπάκτου- Παναιτωλικός 70-59

Ο ΠΑΣ Ναυπάκτου με ένα καλό τελευταίο δεκάλεπτο επικράτησε του μαχητικού Παναιτωλικού με 70-59. Ο ΠΑΣ ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι και προηγήθηκε με 21-14 στο πρώτο δεκάλεπτο.

Ο Παναιτωλικός αντεπιτέθηκε και μείωσε στο καλάθι στο ημίχρονο με 34-32 και πέρασε μπροστά στο τριακοστό λεπτό 48-51 έχοντας σαν μεγάλο ηγέτη τον Πάρδο.

Στην τελευταία περίοδο ο ΠΑΣ πίεσε πολύ στην άμυνα και κατάφερε να πάρει μια διαφορά έντεκα πόντων και να την διατηρήσει μέχρι τέλους.

Απο τους νικητές ο Κακούσης και ο Φρέγκου είχαν απο 12 πόντους με 4 και 3 τρίποντα αντίστοιχα και ο Αναγνωστόπουλος 11. Απο τον Παναιτωλικό ο Πάρδος σημείωσε 26.

Διαιτητές: Σταθόπουλος Λ- Γούργαρης

Δεκάλεπτα:Α:21-14 Β:13-18 Γ:14-19 Δ:22-08

ΠΑΣ Ναυπάκτου(Σταθάτος):Κακούσης 12(4), Φρέγκου 12(3), Ζαμπάρας, Σταθάτος Π. 4, Αμπλάς 7, Στυλιαράς 2, Βουρλούμης 8(2), Αναγνωστόπουλος 11, Κατσίκας, Βαρελάς 2, Σίσκος 6, Νακόπουλος 6

Παναιτωλικός(Σταμούλης): Αραχωβίτης 2, Πάρδος 26, Αρκούδας 16, Ραγκαβής 4, Σταμούλης 4(1), Μαυρομάτης, Τασούλης Χ. 3(1), Καλλιακμάνης 4