Όλα τα Σπορ

Α' ΕΣΚΑΒΔΕ: Ήττα για τον Παναιτωλικό με 49-72 από τη Βόνιτσα

panetolikos-basket-5
Η ανδρική ομάδα μπάσκετ του Παναιτωλικού έπαιξε το Σάββατο με την πρωτοπόρο Βόνιτσα και έχασε με σκορ 49-72. Πραγματοποιώντας στο 1ο ημίχρονο την καλύτερή της φετινή εμφάνιση προηγήθηκε με διαφορές ως και 10 πόντων, ενώ το τέλος του ημιχρόνου την βρήκε προηγούμενη με 29-24.

Ένα καταστροφικό 3ο δεκάλεπτο όπου το επιμέρους σκορ ήταν 5-27 άλλαξε εντελώς την εικόνα του αγώνα και έδωσε ουσιαστικά τη νίκη στην αήττητη Βόνιτσα.

Στο διαδικαστικό 4ο δεκάλεπτο αγωνίστηκαν όλοι οι παίκτες και των δύο ομάδων. Μελανό σημείο ο τραυματισμός του Πάρδου με διάστρεμμα.

Παναιτωλικός Γ.Φ.Σ (Σταυροθανάσης Θ.): Θεράπος 2, Πάρδος 11, Ραγκαβής 4, Πιστιόλης 8(1), Τασιούλης Γ. 7(1), Μαυρομάτης, Τασιούλης Χ. 4, Λανόπουλος 10, Καραπάνος 1.

Επόμενος αγώνας το ερχόμενο Σάββατο με την Άλφα ’93.

Agriniowebradio.gr: Ενημέρωση και μουσική όπως θα ήθελες ν΄ακούς