Α’ ΕΣΚΑΒΔΕ: Ήττα για τον Παναιτωλικό στην Βόνιτσα

Η Βόνιτσα νίκησε τον Παναιτωλικό με 63-57 και ισοβαθμούν στην τρίτη θέση μαζί με την Ναύπακτο.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 30-23 και στην επανάληψη κατάφεραν να πάρουν μια διαφορά 14 πόντων στο τριακοστό λεπτό 54-40.

Ο Παναιτωλικός έκανε την αντεπίθεση του στα τελευταία 10 λεπτά αλλά δεν κατάφερε παρά την μείωση του σκορ για το τελικό 63-57.

Από τους νικητές ο Κορώζης ήταν ο κορυφαίος με 16 πόντους ενώ ο Θειακός είχε 11. Από τον Παναιτωλικό ο Χρήστος Σταμούλης είχε 19 και ο Πάρδος 14 ενώ 10 πρόσθεσε ο Τσάσσης.

Διαιτητες: Τσίγας-Γαληνας

Δεκαλεπτα: Α 15-08 Β 15-15 Γ 24-17 Δ 09-17

Βόνιτσα(Σπηλιάς):Τσαουσίδης 5(1), Κορώζης 16(2), Τζεφριός, Παπαχρήστος, Καφφές, Καραμπάς 8(1), Κακιούζης 6, Δρακονταειδής, Δελαπόρτας 2, Θειακός 11, Χάχαλος 8.

Παναιτωλικός(Σταμούλης):Αραχωβίτης 6(1), Πάρδος 14, Θεοδωρόπουλος, Κουτρουμάνος, Σταμούλης Ι. 6(1), Μαυρομμάτης, Σταμούλης Χ. 19(2), Τασιούλης 2, Καλλιακμάνης, Τσάσσης 10