Α ΕΣΚΑΒΔΕ: Βόνιτσα – ΑΛΦΑ 70-78

Μεγάλη νίκη πέτυχε η ομάδα της ΑΛΦΑ μέσα στην Βόνιτσα καθώς νίκησε με 70-78.

Οι φιλοξενούμενοι έκαναν πολύ καλό ξεκίνημα και με σπουδαία άμυνα αλλα και επίθεση προηγήθηκαν με 11-24.Η Βόνιτσα σταδιακά ροκάνισε την διαφορά και στο τριακοστό λεπτό ο ΑΛΦΑ ήταν μπροστά με 52-57.
Στα τελευταία δέκα λεπτά η ομάδα του Αγρινίου άντεξε στην αντεπίθεση των γηπεδούχων και πήρε την νίκη με 70-78.Απο τους νικητές ο Τασόπουλος είχε 23 πόντους με τον Τασούλη να προσθέτει 20 και τον Τάγκα 13.Απο την Βόνιτσα ο Θειακός ειχε 19 και ο Κακιούζης 17.

Διαιτητες: Καββαδας-Τσίγας

Δεκαλεπτα: Α 11-24 Β 23-18 Γ 18-15 Δ 18-21

Βόνιτσα(Σπηλιάς):Τσαουσίδης 3, Κορώζης 6, Παπαγιαννης 5(1), Τζεφριός, Παπαχρήστος 2, Καφφές, Καραμπάς 6, Κακιούζης 17(2), Δρακονταειδής 2, Δελαπόρτας 2, Θειακός 19(1), Χάχαλος 8.

ΑΛΦΑ(Σταυρόπουλος):Ρετζιος 5, Ταγκας 13(1), Κωστακοπουλος, Σαρακης, Λιμπερης 7, Τασούλης 20(1), Τασολαμπρος 8(1), Τασοπουλος 23, Κουδουνας 2