Β ΕΣΚΑΒΔΕ – Νότιος όμιλος: Ιωνικός- Αμφιλοχία 74-58

Ο Ιωνικός επικράτησε της Αμφιλοχίας με 74-58. Οι φιλοξενούμενοι με καταιγισμό τριπόντων στην αρχή του αγώνα προηγήθηκαν με 22-25 στο πρώτο δεκάλεπτο και 35-40 στο ημίχρονο.

Ο Ιωνικός αντέδρασε και έσφιξε την άμυνα του κάτι που έφερε το υπέρ του 50-45 του τριακοστού λεπτού.Στα τελευταία δέκα λεπτά η ομάδα του Αγρινίου ήταν καλύτεροι και πήρε την νίκη με 74-58.Ο Ιωνικός είχε τους Μπλίκα και Σκέντο σε πολύ καλή μέρα με 21 και 17 πόντους αντίστοιχα ενώ 10 είχε ο Μπατζάλης. Από τους ηττημένους ο Λούτζης είχε 15 πόντους και οι Πατσιαλός και Μπουσμπουρέλης από 14, ενώ καλή εμφάνιση έκανε ο νεαρός Τζιανούμη που είχε 11 πόντους.

Δεκάλεπτα:Α:22-25 Β:13-15 Γ:15-5 Δ:24-13

Ιωνικός(Καρέτσος):Γερονικος 7(1),Σκέντος 17(2), Δήμου 3(1), Ρούσης 5, Μπλίκας 21(1), Φραγγελάκης, Αθανασόπουλος, Βελαώρας, Γαλάνης 3, Καλαμπαλίκης 2, Μπατζάλης 10, Πετρόπουλος 6

Αμφιλοχία(Σταμούλης): Ευαγγελόπουλος, Τζιανούμης 11(2), Σέχι, Παπαλέξης, Παπανίκος 3(1), Πατσιαλός 14(3), Λούτζης 15, Μπότσαρης 1, Μπουσμπουρέλης 14