Β’ ΕΠΣΑ: Οδηγεί την κούρσα στον 1ο όμιλο ο Άρης Αιτωλικού

Ο Άρης Αιτωλικού επικράτησε με σκορ 3-0 στο γήπεδο της Κατοχής (τυπικά γηπεδούχος) επί της Παιανίας Μάστρου, το μεσημέρι της Κυριακής 13 Φεβρουαρίου 2022, ο αγώνας διεξήχθη στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος του 1ου ομίλου της Β’ κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Αιτωλοακαρνανίας.

Έτσι, η ομάδα του Αιτωλικού συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα του πρωταθλήματος με τον Ηρακλή Αστακού να ακολουθεί.

Η ανάρτηση του Άρη Αιτωλικού:

«Η ομάδα μας είχε τον απόλυτο έλεγχο από το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης φτάνοντας σε μια εύκολη επικράτηση.

3′ ΓΚΟΛ 1-0 : Γρήγορη αντεπίθεση με τον Κοντό Ι. που θα δώσει την μπάλα μέσα στην περιοχή στον Φράγκο Αν. ο οποίος θα ανατραπεί από αντίπαλο αμυντικό, με τον διαιτητή Ζυγά Π. να σφυρίζει την εσχάτη των ποινών. Το πέναλτι εκτελεί εύστοχα ο Διαμαντόπουλος Γρ. στέλνοντας την μπάλα στο δεξί πλαϊνό δίχτυ της εστίας του αντίπαλου τερματοφύλακα.
10′ Εκτέλεση φάουλ από τον Διαμαντόπουλο Γρ. μέσα στην περιοχή, ο Φλωρόπουλος Αθ. Θα πιάσει την κεφαλιά στέλνοντας την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.
12′ Σούτ του Φράγκου Αν. μέσα από την περιοχή θα αποκρούσει σε κόρνερ ο τερματοφύλακας.
14′ Δυνατό ευθύβολο σούτ του Βασόπουλου Γρ. από την γραμμή της μεγάλης περιοχής μόλις άουτ.
16′ Εκπληκτική ενέργεια από τον Φράγκο Αν. που θα περάσει την μπάλα πάνω από τον τερματοφύλακα, αλλά πριν αυτή καταλήξει στα δίχτυα θα διώξει ο αμυντικός πάνω στη γραμμή της εστίας.
21′ ΓΚΟΛ 2-0 : Ο Πασπαλιάρης Σ. Θα πασάρει στον Φράγκο Αν. μέσα στην περιοχή ο οποίος από το σημείο του πέναλτι με σούτ θα σκοράρει για το 2-0.
40′ Σούτ του Φράγκου Αν. θα περάσει ελάχιστα άουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι.
48′ Σε αντεπίθεση της αντιπάλου ομάδας ο επιθετικός της Φιλόπολος Χρ. θα βρεθεί μόνος μέσα στην περιοχή, αλλά το σούτ που θα επιχειρήσει θα αποκρούσει εκπληκτικά ο νεαρός τερματοφύλακας του Αρη Αιτωλικού Κούρτης Αλέξης και στη συνέχεια θα απομακρύνουν οι αμυντικοί.
55′ ΓΚΟΛ 3-0 : Τρομερό σούτ από τον Κοντό Ι. έξω από την περιοχή, ο αντίπαλος τερματοφύλακας θα αποκρούσει αλλά δεν θα μπορέσει να συγκρατήσει την μπάλα και ο επερχόμενος Πασπαλιάρης Σ. με σούτ μέσα από την μικρή περιοχή θα κάνει το 3-0.
73′ Σούτ του Πασπαλιάρη Σ. Θα διώξει δύσκολα σε κόρνερ ο αντίπαλος τερματοφύλακας.