Τριάδα με γκολ και φαβορί στα προκριματικά του Μουντιάλ

Μια τριάδα έχουμε επιλέξει για το σημερινό στοιχηματικό κουπόνι με το μεγάλο ενδιαφέρον να επικεντρώνεται σε αγώνες για τα προκριματικά του Μουντιάλ. Δείτε εδώ όλες τις τελευταίες κληρώσεις τζοκερ μαζί με στατιστικά δεδομένα και χρήσιμες πληροροφορίες.

ΣΛΟΒΑΚΙΑ – ΡΩΣΙΑ (21:45)

Με δύο ισοπαλίες ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους οι γηπεδούχοι κόντρα σε Κύπρο και Μάλτα, χάνοντας πολύτιμο έδαφος στην βαθμολογική κατάταξη βρισκόμενοι πλέον στην 4η θέση του ομίλου. Στο πρώτο παιχνίδι κόντρα στους Κύπριους αναδείχθηκαν ισόπαλοι χωρίς σκορ, ενώ την δεύτερη αγωνιστική αν και βρέθηκαν να χάνουν με 2-0 μέχρι το 20ο λεπτό από την Μάλτα κατάφεραν στην επανάληψη να ισοφαρίσουν με τους Στρέκελ και Σκρινιαρ για το τελικό 2-2.

Στον αντίποδα η Ρωσία προέρχεται από δύο σερί νίκες στα προκριματικά και οδηγεί την κούρσα του ομίλου έχοντας έξι βαθμούς σε δύο παιχνίδια. Στο τελευταίο παιχνίδι της επικράτησε εντός έδρας της Σλοβενίας με 2-1 έχοντας σε εξαιρετική βραδιά τον Τζιούμπα, που σημείωσε και τα δύο τέρματα.

Σε καλύτερη κατάσταση η Ρωσία η οποία θέλει να κάνει το 3 στα 3 και να πάει με ψυχολογία στο Euro το καλοκαίρι. Από την άλλη οι γηπεδούχοι δείχνουν μεγάλη αστάθεια στην αμυντική λειτουργία και δύσκολα τους εμπιστεύεσαι. Επιλογή στην αναμέτρηση το διπλό (2) της Ρωσίας σε απόδοση 1.90.

ΟΥΑΛΙΑ – ΤΣΕΧΙΑ (21:45)

Με ήττα ξεκίνησε το ταξίδι των προκριματικών η Ουαλία η οποία δεν τα κατάφερε στην έδρα του Βελγίου ηττώντας με 3-1. Την 2η αγωνιστική λόγω της ιδιάζουσας μορφής του ομίλου, είχε ρεπό δίνοντας φιλικό παιχνίδι με το Μεξικό στο οποίο επικράτησε με 1-0. Στα τελευταία πέντε παιχνίδια της ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης μετράει τρεις νίκες μία ήττα και μία ισοπαλία.

Από την άλλη η Τσεχία μετά την νίκη στην πρεμιέρα κόντρα στην Εσθονία με 6-2, κατάφερε να αποσπάσει το βαθμό της ισοπαλίας κόντρα στο Βέλγιο, μένοντας στο 1-1. Το σκορ για τους Τσέχους άνοιξε ο Πρόβεντλ στο 50ο λεπτό με τον συνήθη ύποπτο Λουκάκου να ισοφαρίζει 10 λεπτά αργότερα. Βαθμολογικά οι Τσέχοι βρίσκονται στην κορυφή του ομίλου μαζί με το Βέλγιο ενώ στα τελευταία πέντε παιχνίδια τους μετράνε τρεις νίκες μία ισοπαλία και μόλις μία ήττα σε φιλικό με την Γερμανία.

Φαβορί στην αναμέτρηση οι φιλοξενούμενοι οι οποίοι βρίσκονται με ανεβασμένη ψυχολογία το τελευταίο διάστημα. Από την άλλη η Ουαλία αν και έχει μόλις μία ήττα στις τελευταίες αναρτήσεις της στα μεγάλα παιχνίδια δυσκολεύεται αρκετά. Περιμένω τους φιλοξενούμενους να μπούνε αποφασισμένοι στην αναμέτρηση και θα ρισκάρω στο διπλό (2) σε απόδοση 2.60. Δείτε εδώ τις τελευταίες προβλέψεις από τα Ευρωπαϊκα Πρωταθλήματα.

ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ – ΝΟΡΒΗΓΙΑ (21.45)

Σε εξαιρετικό φεγγάρι οι Μαυροβούνιοι οι οποίοι παραμένουν αήττητοι στα τελευταία πέντε παιχνίδια τους με τρεις σερί νίκες. Στα προκριματικά του Μουντιάλ άρχισαν με δύο τρίποντα κόντρα σε Λετονία και Γιβραλτάρ ξεκινώντας με τον καλύτερο τρόπο ένα ταξίδι μέχρι τα τελικά του 2022 στο Κατάρ. Στο παιχνίδι κόντρα στο Γιβραλτάρ έκαναν επίδειξη δύναμης, επικρατώντας με 4-1 με τα γκολ των Μπεκιζάρ, Σιμιτς, Τομάσεβιτς και Γιόβιτς.

Στο αντίπαλο στρατόπεδο Νορβηγία προέρχεται από κάκιστη εμφάνιση εντός έδρας κόντρα στην Τουρκία από την οποία και έχασε 3-0 με κάτω τα χέρια. Το σκορ για τους Τούρκους άνοιξε μόλις στο 4ο λεπτό ο Τουφάν, με τον Σόγιουντσου να κάνει στο 28’ μέσα σε πλήρη σύγχυση το 2-0. Στην επανάληψη τα πράγματα δεν άλλαξαν καθόλου με τους Νορβηγούς να μην μπορούν να αντιδράσουν και τους Τούρκους να φτάνουν σε τρίτο τέρμα πάλι με τον Τουφάν στο 60’. Η εμφάνιση αυτή προβλημάτισε πολύ τον προπονητή των Σκανδιναβών ο οποίος προβλέπεται να προβεί σε αλλαγές στο αρχικό σχήμα.

Φαβορί στην αναμέτρηση οι Νορβηγοί χωρίς όμως να μπορούν να το υποστηρίξουν βάση της εικόνας τους στα τελευταία παιχνίδια. Από την άλλη το Μαυροβούνιο βρίσκεται σε πάρα πολύ καλή κατάσταση και δεν θα είναι ένας εύκολος αντίπαλος. Βάση προϊστορίας περιμένω ένα ανοιχτό παιχνίδι με τις δύο ομάδες να βρίσκουν το δρόμο προς τα δίχτυα. Ποντάρισμα στο Goal-Goal σε απόδοση 1.90.

Επισκεφτείτε το numbers.gr και διαβάστε καθημερινά στοιχηματικές προβλέψεις (στοίχημα της ημέρας, στοιχήματα της πιάτσας, κ.α) μαζί με χρήσιμα στατιστικά και βαθμολογίες των Πρωταθλημάτων.