Θλιβερά επεισόδια στο παιχνίδι Παπαδάτες – Οινιάδες και διακοπή του αγώνα

spo-mpala-goalΘλιβερά επεισόδια προκάλεσαν τη διακοπή του αγώνα του Α.Ο. Παπαδατών με την Α.Ε. Οινιαδών.

Συγκεκριμένα στο 80΄ λεπτό της αναμέτρησης ο ποδοσφαιριστής των φιλοξενούμενων Βλαχάκης, που είχε αποβληθεί 10 λεπτά νωρίτερα, δέχτηκε επίθεση από 3 – 4 άτομα τα οποία μπήκαν στα αποδυτήρια και τον χτύπησαν με λοστό και άλλα αντικείμενα.

Η μικρή αυτή ομάδα απομακρύνθηκε από εκπροσώπους και παίκτες και των δύο ομάδων, όμως στη συνέχεια μια άλλη ομάδα επιτέθηκε στα αποδυτήρια της φιλοξενούμενης ομάδας και αποφασίστηκε η οριστική διακοπή.

Σύμφωνα με πληροφορίες οι παίκτες της φιλοξενούμενης ομάδας από τα πρώτα λεπτά δέχονταν ύβρεις και απειλές, ενώ ο Βλαχάκης μεταφέρθηκε στο κέντρο υγείας Αιτωλικού και στη συνέχεια στο νοσοκομείο Μεσολογγίου με πολλαπλά τραύματα στο ζυγωματικό, τον αυχένα και το στήθος.

Στο φύλλο αγώνα αναφέρεται ότι οι παρεκτρεποντες φίλαθλοι δεν έφεραν διακριτικά ομάδας και φυσικά για την τύχη του αγώνα θα αποφασίσει η ΕΠΣΝΑ.

Μάλιστα η ομάδα του Α.Ο. Παπαδατών, που κινδυνεύει με τιμωρία, στο σημείο που διακόπηκε το παιχνίδι προηγούνταν με 2 – 0 και ανέβαινε στην 3η θέση της βαθμολογίας.

Όσο για την αποβολή του Βλαχάκη στο 70ο λεπτό ήταν πεντακάθαρη για χτύπημα σε παίκτη των Παπαδατών.