Τεσσάρα του Ολυμπιακού Β’ στον Τηλυκράτη Λευκάδας

Η Β’ ομάδα του Ολυμπιακού επικράτησε με το ευρύ 4-1 στο γήπεδό της με τον Τηλυκράτη Λευκάδας για την 5η αγωνιστική του Νοτίου Ομίλου στη Super League 2.

Οι Ερυθρόλευκοι νίκησαν με το εμφατικό 4-1 την ομάδα της Λευκάδας εντός έδρας. Είχαν 4 διαφορετικούς σκόρερ από το 1ο έως και το 83ο λεπτό με τον Τηλυκράτη να μειώνει στο 40′.

Στο 1ο λεπτό ο Μαρίνος σκόραρε με σουτ για την ομάδα του Ολυμπιακού Β’, στο 17ο λεπτό ο Ανδρούτσος βρήκε δίχτυα με πέναλτι και στο 24′ ο Βλαχομήτρος με κεφαλιά έκανε το 3-0. Στο 40′ ο Ανδρέου με σουτ έκανε προσωρινά το 3-1.

Στο 83′ ο Μπα με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 4-1. Δέκα λεπτά νωρίτερα οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι με σουτ του Σπανουδάκη.

Ολυμπιακός Β’: Παπαδούδης, Ανδρούτσος, Μπαγκαλιάνης, Καράκουτης, Αποστολόπουλος, Μαρίνος, Κωστή, Μπα, Βλαχομήτρος, Πινακάς και Αργυρίου.

Τηλυκράτης Λευκάδας: Παρδαλός, Γιαννιώτης, Ανδρέου, Ρίζος, Τόσκα, Σπανουδάκης, Ζδράβος, Τεγούσης, Μπελεβώνης, Κόκκορης και Ντοναλντόνι.