Super League: «Χ»αμένοι και οι δυο στη Λιβαδειά

Χαμένοι και οι δυο στη Λιβαδειά. Λεβαδειακός και Λαμία έμειναν στο 0-0 και παρέμειναν στα χαμηλά της βαθμολογίας στη Super League.

Μέτριο το πρώτο ημίχρονο και σε χαμηλό ρυθμό. Ο Λεβαδειακός είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και τις καλύτερες ευκαιρίες. Με την κεφαλιά του Βινίσιους στο 36′ που ανάγκασε τον Σαράνοφ να αποκρούσει σε κόρνερ και του Δούμτσιου ένα λεπτό αργότερα.

Αντίστοιχα από πλευράς της Λαμίας, Τσιλούλης και Ρόμανιτς ήταν οι πιο δραστήριοι.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι Φθιώτες ανέβασαν την απόδοσή τους. Στο 62′ ο Αμπαντά σέντραρε από τ’ αριστερά και ο Τσιλούλης έπιασε κεφαλιά με τη μπάλα να φεύγει άουτ.

Οι «πράσινοι» έφτασαν κοντά σε ένα γκολ, στο 66′. Ο Λούα Λούα εξαπέλυσε δυνατό σουτ εκτός περιοχής με τον Σαράνοφ να ακουμπά τη μπάλα που βρήκε στο δοκάρι και έφυγε κόρνερ. Στο 76′, μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Τζημόπουλος έπιασε κεφαλιά αλλά η μπάλα έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι.

Τίποτα δεν άλλαξε στο τελευταίο τέταρτο με το μηδέν να παραμένει. Ο Λεβαδειακός βρίσκεται στη 12η θέση με 13 βαθμούς ενώ η Λαμία στη 13η με 12 πόντους.