Στοίχημα: Στο 1.60 ο Παναιτωλικός

sup-apollon-panai18
302. ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (17:15)

Στο Αγρίνιο συνεχίζεται αύριο το απόγευμα η αγωνιστική δράση στη μεγάλη κατηγορία, με τον γηπεδούχο Παναιτωλικό να υποδέχεται τον Απόλλωνα Σμύρνης.

Οι παίκτες του Μάκη Χάβου πίστεψαν ότι κλείδωσαν το βαθμό της ισοπαλίας την περασμένη αγωνιστική με αντίπαλο τον ΠΑΣ Γιάννινα στους Ζωσιμάδες, αλλά το πλήρωσαν ακριβά καθώς δέχθηκαν το γκολ της ήττας (1-0), ακριβώς με τη συμπλήρωση του τελευταίου λεπτού των καθυστερήσεων και παρέμειναν έτσι δίχως νίκη για τρίτο σερί παιχνίδι. Βρίσκονται στην όγδοη θέση της βαθμολογίας με 31 βαθμούς και στο Αγρίνιο παραμένουν αήττητοι έχοντας απόδοση 7-4-0. Επιστρέφει στην αποστολή ο Μπούντιμιρ, ενώ εκτός παραμένουν οι Τζούνιορ και Πόϊ. Η συμμετοχή του Θεοδωρίδη θα κριθεί την τελευταία στιγμή.

Σπουδαία βαθμολογικής σημασίας νίκη πέτυχε ο Απόλλων επί της Ξάνθης την περασμένη αγωνιστική και έφτασε τους 25 βαθμούς, έχοντας απόσταση τριών βαθμών από την επικίνδυνη ζώνη. Τα γκολ της νίκης πέτυχαν οι Μίγκας στο όγδοο λεπτό και Πετρόπουλος εξήντα λεπτά αργότερα. Μακριά από τη Ριζούπολη παραμένει αήττητος για πέμπτο σερί παιχνίδι, έχοντας απόδοση 1-4-6, ενώ μετρά οκτώ under και επτά no goal. Το απόγευμα της Πέμπτης ηττήθηκε με 3-0 από τον ΠΑΟΚ στον επαναληπτικό του κυπέλλου Ελλάδος και αποκλείστηκε από τη συνέχεια. Ο τεχνικός Λόρι Σάντσεζ θα στερηθεί των υπηρεσιών του Φαρινόλα, Αργυρόπουλου, Διαμάντη και Καμαρά.

Η προϊστορία είναι 2-1-1, με το περσινό παιχνίδι για τη Football League να λήγει ισόπαλο δίχως τέρματα. Τα τρία από αυτά τελείωσαν με over. Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1.

Ο Απόλλων παρά την κούραση από το ματς της Πέμπτης ταξιδεύει με ψυχολογία στο Αγρίνιο και θα προσπαθήσει να πάρει το θετικό αποτέλεσμα. Θεωρούμε ο Παναιτωλικός με τη φετινή του παρουσία στο Αγρίνιο, είναι ικανός να ξεπεράσει την αντίσταση των Απολλωνιστών και να φτάσει στην ένατη νίκη του στο πρωτάθλημα.