Στην Α' ΕΠΣΝΑ ο ΠΑΟ Καλυβίων

spo-paok-kalyvion-anodos1

Με δυο νίκες μέσα σε διάστημα 4 ημερών (Κυριακή- Τετάρτη)  ο ΠΑΟ Καλυβίων ήταν ο μεγάλος κερδισμένος στους αγώνες μπαράζ των δευτεραθλητών της Β΄ κατηγορίας. Η ομάδα του Λεωνίδα Ζαχαράτου αρχικά (την Κυριακή) συνέτριψε τον Ηρακλή Αστακού με 4-0 και στην συνεχεία (Τετάρτη) επικράτησε 2-1 του Αγ. Θωμά και με 6 βαθμούς πήρε την 1η θέση και την άνοδο στην μεγάλη κατηγορία. Στον χθεσινό αγώνα τα γκολ της ομάδας των Καλυβίων σημείωσαν οι Νίκος Μυλωνάς και Σωτήρης Τασούλης. Για την ομάδα του Αλικυρναϊκού μείωσε το σκορ ο Βασιλείου με πέναλτι.

Την Κυριακή θα βρει κάτοχο ένα ακόμη εισιτήριο για την Α΄ κατηγορία . Θα το διεκδικήσουν ο Ηρακλής Αστακού και ο Αλικυρναϊκός Αγ. Θωμά . Όποια ομάδα νικήσει ανεβαίνει . Αν το ματς τελειώσει ισόπαλο θα έχουμε ένα ακόμη αγώνα με παράταση και πέναλτι ώστε να κριθεί η άνοδος.