Στην κορυφή της Ελλάδας ο Κ. Σταμούλης της ΓΕΑ (video)

Κάνοντας μια  εκπληκτική κούρσα και εφαρμόζοντας στρατηγική υψηλού επιπέδου ο Κωνσταντίνος Σταμούλης της Γυμναστικής Εταιρείας Αγρινίου, κατέκτησε την πρωτη θέση στα πέντε χιλιόμετρα, στους κορυφαίους αγώνες στίβου ανδρών στην Πάτρα.

Ο αθλητής απο το Αγρίνιο,  με 14.36′.3” το απόγευμα της Κυριακής, στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών στα 5.000 μ, στο Παμπελοποννησιακό στάδιο, κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο και συγκαταλέγεται στους κορυφαίους αθλητές στίβου της χώρας.

Πολλά συγχαρητήρια αξίζουν  στον αθλητή της ΓΕΑ και στον προπονητή του Μπάμπη Ποσονίδη, που με την επιστημονική δουλειά του, παράγει ξανά πρωταθλητές στο Αγρίνιο.

Οι διακρίσεις των αθλητών της ΓΕΑ δεν σταματούν όμως εδώ… 5ος στα 1500μ αναδείχθηκε ο Θοδωρής Αρωνιαδας, 7ος στα 800μ & 9ος στα 1500 μ. ο Χρήστος Τρομπουκης, 8ος στα 1500 μ. & 12ος στα 800 μ. ο Ηλίας Αϋφαντόπουλος.