Όλα τα ΣπορΡοή Ειδήσεων

«Σάρωσε» την Κέρκυρα ο Παναγρινιακός (φωτο)

Εντυπωσιακό ξεκίνημα έκανε ο Παναγρινιακός στη Γ’ Εθνική, με την ομάδα του Αγρινίου να επιβάλλεται με 5-1 της Κασσιόπης.

Το πρώτο ημίχρονο δεν διεκδίκησε «δάφνες» ποιότητας, ωστόσο οι γηπεδούχοι σκόραραν στο 42′ με τον Βασιλάρη. Στην επανάληψη ο Παναγρινιακός ήταν ισοπεδωτικός, διπλασιάζοντας τα τέρματά του με τον Μήλιο στο 47′ και τον Ντούλια στο 51′.

Τρία λεπτά αργότερα, σειρά του Φραγκούλη να σκοράρει για το 4-0. Οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν το γκολ της τιμής στο 71′, ενώ το τελικό 5-1 διαμόρφωσε ο Κούσης.

Παναγρινιακός (Β. Ξανθόπουλος): Παρδαλός, Καλοκαίρης, Γκόλιας (58′ Κούσης), Παναγιωτόπουλος, Φραγκούλης Αγ., Σαμψώνας, Ντούλιας, Μήλιος (80′ Κοκκώνης), Φραγκούλης Στ. (63′ Νούλας Σπ.), Βασιλάρης (80′ Ψηφής), Βασιλόγιαννης (63′ Αντωνόπουλος)

Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης – Τηλυκράτης 0-2
ΠΑΣ Πρέβεζα – ΠΑΣ Θύελλα 2-1
Αχέρων Καναλακίου – ΑΕ Λευκίμμης 2-1
ΑΕ Μεσολογγίου – Αμβρακικός Λουτρού 0-1