Όλα τα ΣπορΡοή Ειδήσεων

Πρώτη ήττα για τον ΑΟ Αγρινίου στο Ναύπλιο

Έσπασε το αήττητο του ΑΟ Αγρινίου στην έδρα του Οίακα Ναυπλίου με τελικό σκορ το 96 – 80.

Την πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Κατηγοριας γνώρισε η ομάδα μας από τον Οίακα στο Ναύπλιο με σκορ 96 – 80.

Με την ολοκλήρωση του πρώτου δεκαλέπτου η ομάδα μας προηγήθηκε με διαφορά δύο πόντων, όμως οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο σκορ στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με 49 – 42 στο ημίχρονο.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι πήραν διψήφια διαφορά και προηγήθηκαν με 21 πόντους στο 30ο λεπτό και το παιχνίδι έκλεισε με το τελικό +16 για την ομάδα του Ναυπλίου.
Το επόμενο Σάββατο στις 5 η ομάδα μας υποδέχεται στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου τον Αμύντα στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής.

Δεκάλεπτα: 22 – 24, 27 – 18, 29 – 15, 18 – 23.

Διαιτητές: Μπίκας – Γιακείμη – Μηλαπίδης.

ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ (Χάρης Κουλουριώτης): Σιμιτζής 15(1), Ραζής 5(1), Κουμπούρας 16(1), Παπαντωνίου 13(1), Τζόρτζεβιτς 27(1), Ευστρατίου, Βύρλας, Καλλινικίδης 2, Σκορδάς 8, Μακρής 4, Ζώρζος 6, Ψημίτης.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Καμάρας 14, Μπερέρης 3, Μιχάλογλου 15(2), Χατζηνικόλας 2, Φραντσέσκι 15, Γκρέκας 11(1), Κασσιούμης 8, Σταματογιάννης 9, Ψαράς 3(1).
Στην δεύτερη έξοδο από το Αγρίνιο για την 6η αγωνιστική η ομάδα του Γ. Διαμαντάκου δεν κατάφερε να φτάσει στην νίκη καθώς στην τρίτη περίοδο ο Οίακας ξέφυγε, χωρίς να καταφέρει να αντιδράσει η ομάδα του Αγρινίου.

Επόμενος αγώνας για τον ΑΟ το επόμενο Σάββατο στο Αγρίνιο με αντίπαλο τον Αμύντα.

Τα δεκάλεπτα 22-24, 49-42, 78-57, 96 – 80

ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – AO ΑΓΡΙΝΙΟY 96-80
Διαιτητές: Μπίκας-Γιακείμη-Μηλαπίδης (Μαυραντζάς)
Δεκάλεπτα: 22-24, 49-42, 78-57, 96-80
Οίαξ (Κουλουριώτης): Σιμιτζής 15 (1), Ραζής 5 (1), Κουμπούρας 16 (1), Παπαντωνίου 13 (1), Τζόρτζεβιτς 27 (1), Ευστρατίου, Βύρλας, Καλλινικίδης 2, Σκορδάς 8, Μακρής 4, Ζώρζος 6, Ψημίτης.
ΑΟ Αγρινίου (Διαμαντάκος): Καμάρας 14, Μπερέρης 3, Μιχάλογλου 15 (2), Χατζηνικόλας 2, Κέβιν 15, Γκρέκας 11 (1), Κασιούμης 8, Σταματογιάννης 9, Ψαράς 3 (1).