Πρωταθλητής στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου ο Αγρινιώτης Νίκος Σταμούλης

Πρωταθλητής Ελλάδας στα 5000μ. των Εφήβων αναδείχτηκε ο Νίκος Σταμούλης στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου που πραγματοποιήθηκε στην πόλη των Ιωαννίνων το Σαββατοκύριακο 1 και 2 Αυγούστου.

Ο αθλητής της ΓΕΑ κατέκτησε την πρώτη θέση με χαρακτηριστική άνεση τερματίζοντας σε χρόνο 15΄28΄΄ , έχοντας 24 δευτερόλεπτα από τον δεύτερο αθλητή. Η νίκη αυτή αποτελεί σημαντική επιτυχία για το νεαρό δρομέα, αφού η φετινή χρονιά ήταν πάρα πολύ αντίξοη με αρκετά προβλήματα λόγω των πανελληνίων εξετάσεων, του COVID-19 αλλά και των διαφόρων δυσκολιών που αντιμετώπιζε κατά τη διάρκεια των προπονήσεων του.

Ο Νίκος έτρεξε και στον τελικό των 3000μ. όπου τερμάτισε στη δεύτερη θέση προσθέτοντας άλλο ένα μετάλλιο στη συλλογή του.