Πρωτάθλημα επιχειρήσεων: Οι διαιτητές στον τελικό και με γυναίκα βασική!

spo-diaitites-protathlima1Την Τετάρτη 29/01/2014, στο προπονητικό κέντρο του Παναιτωλικού, διεξήχθη ο τελικός του 1ου πρωταθλήματος «Συνδέσμων-Επιχειρήσεων-Υπηρεσιών»  μεταξύ των ομάδων ΤΙΤΟΡΜΟΣ (διαιτητές) και ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗΣ. Νικήτρια αναδείχθηκε η ομάδα της Πυροσβεστικής με σκορ 2-1.

Πρωτάθλημα που διοργανώθηκε με πρωτοβουλία της ομάδας των Δικηγόρων και συμμετείχαν οι ομάδες: ΤΙΤΟΡΜΟΣ (διαιτητές ποδοσφαίρου), Δικηγόροι, Πυροσβεστική, Δήμος Αγρινίου, Αστυνομία, Φάροι Ελπίδας και Διόνυσος.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα των Διαιτητών ήταν καλύτερη και προηγήθηκε, με σκόρερ τον προπονητή και ποδοσφαιριστή Παναγιωτόπουλο Δημήτρη (ΠΑΤΙΚΑ).

spo-diaitites-protathlima2Έχασε και μια πολύ καλή ευκαιρία για να κάνει το 2-0, με τον Θωμά Μπεσίνη (ΠΙΟΥ) και μοιραία στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα της Πυροσβεστικής, που ανέβασε την απόδοσή της, πέτυχε δύο γκολ, ένα στο 1ο δεκάλεπτο και ένα στο τέλος του αγώνα και κατέκτησε τη νίκη και τον τίτλο.

Ενώ το σκορ ήταν 1-1, ο τερματοφύλακας της Πυροσβεστικής, Παναγιωτόπουλος, απέκρουσε κοντινό σουτ του Μπεσίνη και αποσόβησε το 1-2 για την ομάδα του.

Συνθέσεις ομάδων:

ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ: Παναγιωτόπουλος, Φλώρος, Τσίντζηρας, Μουλαράς, Μπερερής, Καραμπλιάνης, Βλάχος, Ζαπαντιώτης, Ζώγανος, Λώλλος, Κίτσος, Παππάς, Τσιόλης, Πετράκης, Καλαντζής, Αχτίδας.

ΤΙΤΟΡΜΟΣ: Ελευθεράτος Δ., Παναγιωτόπουλος Δ., Θεοφίλης Α., Μποτίνης Δ., Λαθύρης Ι., Κουτρουμάνος Χ., Παππάς Φ., Καραβασίλης Χ., Καψάλης Π., Ροκοπάνος Γ., Μπεσίνης Θ., Αντωνόπουλος Ι, Μιζάλου Κ., Καλαμάρης Κ., Σκορδόπουλος Δ.

spo-diaitites-protathlima3Άψογη η διαιτησία του παλαίμαχου διαιτητή Κωνσταντίνου Γ. και των δύο νέων βοηθών Βλάχου Γ. και Δημονίτσα Δ.

Να σημειώσουμε πως με την ομάδα ΤΙΤΟΡΜΟΣ των διαιτητών, αγωνιζόταν σε όλο το πρωτάθλημα και μία γυναίκα διαιτητής, η Καλλιρόη Μιζάλου!!!

Συγχαρητήρια στις δύο αγωνιζόμενες ομάδες για το πολύ καλό θέαμα που προσέφεραν σε όσους παραβρέθηκαν στο γήπεδο και παρακολούθησαν τον αγώνα και σε όλα τα παιδιά που συμμετείχαν σ’αυτό το πρωτάθλημα.

spo-diaitites-protathlima4Υποσχόμαστε ότι το επόμενο πρωτάθλημα θα είναι ακόμη καλύτερο, πιο οργανωμένο και περισσότερο διαφημισμένο.